Сьогодні вашій увазі пропонуємо ретро фото столітньої давнини, які походять із міста Кременця на Тернопільщині. На фото місцева святиня – храм Миколи Чудотворця, або собор Святого Миколая. Фото датуються 1910-1930-ми роками.
Із 1606 р. храм перейшов у руки ченців францисканського ордену. Потім у першій половині XVII століття тут існував монастир.
Новий кам’яний храм у ренесансному стилі звели у 1631 р. Далі в 1832 р. францисканський монастир закрили, а його приміщення та майно передали православному храму.
У тому ж таки 1832 році храм був пересвячений у парафіяльну церкву Святого Миколая. Собор Святого Миколая. Храм діє до наших часів.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2022/03/16/6e0a1e613d6755c2b7df6ae76891ff41.jpg)
Храм Миколи Чудотворця, листівка 1917 р.
![тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Кременець, ретро](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2022/03/16/87cecb6ee359b6e527ab6d0a1a1009ea.jpg)
Храм Миколи Чудотворця, листівка 1937 р.