Фатальний ювілей: на Кременеччині юнак ледве не вбив незнайомця

Подвійною трагедією завершився вечір для двох молодиків: 25-річний ювіляр опинився на лаві підсудних, а його 39-річний опонент – у реанімації. Звісно, хоча підозрюваний утік із місця події, та невдовзі п’яного й агресивного горе-вбивцю затримали правоохоронці. Така деталь: дехто з односельців стверджував, що агресивний юнак уже мав проблеми з законом, був судимий, однак у вироку Кременецького районного суду про цей факт не згадується.


Отож, відповідно до матеріалів справи, наприкінці травня ц.р. житель Кременця у колі друзів відзначав свій день народження. Крім них, у залі ресторану «Смерекова хата», що в с. Кімната, були інші відвідувачі. Ясна річ, чим довше гуляли компанії, тим більше алкоголю вживали. Не дивно, що десь о пів на десяту вечора добре «підігрітий» ювіляр щось не «поділив» із 39-річним тернополянином. Причому чоловіки тільки й встигли, що зміряти один одного крижаними поглядами, і навряд чи хтось щось сказав або почув крізь гамір голосів та музику. Раптом у руках ювіляра блиснув ніж. Ніхто з оточуючих (і потерпілий – також) не встиг зреагувати, як у світлі неонових ламп декілька разів блиснуло лезо, тернополянин схопився за груди, із жахом побачив кров і, мов підкошений, упав на підлогу. Відповідно до висновків судової медекспертизи, потерпілому було завдано тяжкі тілесні ушкодження в груди та живіт, що спричинило масивну внутрішню кровотечу, відтак – велику крововтрату.
 
Розлючений убивця холодно озирнувся навкруги та прожогом вискочив у двері. На щастя, хтось негайно викликав швидку допомогу, пораненого вчасно доправили до лікарні та прооперували.

Тим часом правоохоронці вже затримали 25-річного вбивцю. Кривавому ювіляру інкримінували тяжкий злочин – умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що підпадає під ч.1 ст.121 Кримінального кодексу та передбачає від 5-ти до 8 років позбавлення волі.

Поставши у Кременці перед судом, підозрюваний розповів, що разом із товаришами у «Смерековій хаті» святкував своє 25-річчя, звісно, вживав алкоголь. Що спричинило конфлікт із потерпілим, пригадати не зміг. Лише пам’ятав, як розлютився та вдарив чоловіка у груди й живіт. А коли той скрикнув від болю, подивився на свої руки і побачив кров, злякався та втік. Стверджував, що більше нічого не пам`ятав. Зрештою, це й не дивно, оскільки згодом експерт встановив у нього алкогольну залежність.

У суді підозрюваний у скоєному щиро розкаявся. Більше того, незважаючи на те, що він практично одразу після кривавої драми потрапив до слідчого ізолятора, юнак зумів повністю відшкодувати пораненому завдану матеріальну (й, певно, моральну) шкоду, і сторони навіть примирилися.

Утім, не завадило потерпілому в суді вказати через свого адвоката, що хоч він і не заперечує проти призначення кривднику більш м’якого, ніж передбачено законом покарання, проте наполягав, аби служитель Феміди не призначав іспитового строку, а таки відправив нападника за грати. Можна зрозуміти позицію людини, котра створила свій бізнес, довго й наполегливо працювала та ледь не загинула через п’яного ювіляра, якому просто щось не сподобалося.

І Кременецький районний суд врахував позицію потерпілого, але хоч і призначив агресивному юнакові покарання, нижче від нижчої межі, однак за ґратами – три з половиною роки позбавлення волі. Враховуючи, що обвинувачений уже п’ять місяців перебуває у СІЗО, йому залишилося ще 3 роки тюрми. Та хотілось би вірити, що, перебуваючи у неволі, юнак по-іншому подивиться на життя – власне і те, що ледь не відібрав у незнайомої йому людини.  

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення