«Український Шерлок Холмс»… з кременецьким акцентом!


6 січня на ICTV стартував ретродетективний серіал “Найкращий сищик” про пригоди українського Шерлока Холмса – детектива Івана Підіпригори.

“Найкращий сищик” – екранізація романів письменників Владислава Івченка та уродженця Кременця Юрія Камаєва про Івана Підіпригору, який неодноразово приносив авторам перемоги на літературному конкурсі “Коронація слова”.


Кременчанин Юрій Камаєв – автор збірки оповідань «Мед з дікалоном», яка стала «Дебютом року», а також спів- автор детективу “Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори” (разом із Владиславом Івченком), який здобув ІІІ премію “Коронації слова-2011”.

Ретродетектив переносить телеглядачів на сто років у минуле і розповідає про колишнього філера, детектива ХХ століття Івана Підіпригору. Він давно мріяв про власну ділянку землі, тому йде у відставку і на зібрані гроші купує хутір Курбани на Полтавщині, але пристрасть до розслідувань не дає спокою новоспеченому землевласнику і він стає приватним детективом. У перервах між погонями, таємницями і провокаціями український Шерлок навіть встигає вплутатися в амурні справи.

Події серіалу відбуваються на початку ХХ століття, за часів великих змін – коли починають з’являтися перші автомобілі, а по вимощеній бруківці прогулюються дами не лише в пишних сукнях, а й у картатих брючних костюмах.

Найкращим сищиком на екрані став актор драмтеатру ім. І. Франка Мітя Рибалевський. Ловити злодіїв приватний детектив буде разом із дивакуватим напарником графом Осикою-Маєвським. Цей український доктор Ватсон у виконанні Назара Задніпровського трохи незграбний, сентиментальний, але відданий Івану Карповичу і всіляко йому допомагає у пошуках шахраїв і вбивць.

Музику до серіалу створили “Брати Гадюкіни”. Саундтреком трейлера стала пісня української хіп-попвиконавиці Аліни Паш, в якій вона у своєрідній манері виконання поєднала українську етніку та закарпатський діалект. Режисер пілоту – Олександр Кириєнко, оператор – Слава Пілунський. Серіал створюється каналом ІСTV за підтримки Українського культурного фонду.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення