Локдаун в Україні: назвали можливі обмеження карантину в січні


Розглядається варіант, що додаткове посилення карантинних заходів відбудеться не раніше ніж на початку січня.
Посилювати карантинні обмеження в грудні — немає необхідності. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив громадськість, що медична система до кінця грудня точно витримає навантаження, спричинене пандемією.
Уряд продовжує аналізувати дані щодо кількості захворілих, заповненості ліжок, забезпеченості лікарень. Грудень розраховують пройти з чинними карантинними обмеженнями, поділився прем'єр-міністр Денис Шмигаль.


Якими можуть бути посилені обмежувальні заходи в січні?

Наразі жоден із планів не передбачає закриття міського громадського транспорту. Також не розглядається можливості закриття міжміського та міжнародного сполучення.
Повний перелік можливих обмежень буде оприлюднений на засіданні Кабінету Міністрів уже в середу, 9 грудня.
 

Під час жорсткого карантину у січні в Україні планують закрити школи, ресторани і фітнес-центри. При цьому будуть працювати гірськолижні курорти та церкви. Про це заявив головний санлікар України Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами, повідомляє РБК-Україна.

Передбачається, що будуть відкриті готелі та гірськолижні курорти. Транспорт буде працювати у звичному режимі. Продуктові магазини будуть відкриті. У церквах введуть обмеження - не більше однієї людини на 5 кв. м. Будуть закриті школи, дитсадки, ресторани (працюватимуть тільки на доставку та видачу замовлень), фітнес-центри та різні розважальні заклади.

Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі зазначив, що Уряд розробляє перелік можливих протиепідемічних обмежень, зокрема, враховуючи відповіді та пропозиції, які в опитуванні надали голови міст та обласних державних адміністрацій.

Зокрема, очільники міст та ОДА спільні в думці щодо обмеження на час посиленого карантину діяльності дискотек і нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля, хостелів. Також понад 90% підтримують обмеження в роботі святкових ярмарків, ТРЦ, ресторанів, кінотеатрів і театрів.

"Уряд має чітке бачення як діяти та що робити. Ми продовжуємо щодня посилювати спроможність медичної системи, ведемо діалог із регіонами щодо оптимальних та збалансованих заходів, просуваємо ініціативи для підтримки бізнесу", йдеться у повідомленні.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення