На жителя Кременеччини шахраї оформили 10000 гривень кредиту


Кримінальне провадження за фактом шахрайства відкрили працівники Кременецького відділу поліції вчиненого щодо жителя села Горинка.


Чоловік повірив додзвонювачу й як наслідок це закінчилося для нього неприємностями.

Про це сьогодні, 3 листопада, повідомили у прес-службі Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.

Потерпілий розповів, що до нього зателефонував невідомий чоловік й представився співробітником мобільного телефонного зв’язку. Він запропонував потерпілому змінити сім картку, аби покращити якісь зв’язку. Заявник погодився, однак згодом дізнався, що його ошукали, адже аферист оформив на чоловіка кредит в розмірі понад 10 000 гривень.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Як пояснюють правоохоронці, суть афери заключається в тому що зловмисники відновлюють або замінюють карту дистанційно, можуть це зробити й без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити сім-карту.

Для цього необхідно відповісти на ідентифікаційне питання про останні дзвінки. Щоб знати номери, зловмисник може сам кілька разів набрати жертву та змусити її перетелефонувати.

Найпопулярніші – це випадки блокування і перевипуску сім-карт.

Підробивши сімку, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

Аби вберегти себе від такого роду махінацій найкраще здійснити реєстрацію мобільного номера. Чим точніше ідентифікують особу, якій належить сім-карта, тим менший ризик. Є два варіанти: перехід на «контракт» або прив’язка свого pre-paid номера до паспорта.

Щоб здійснити заміну сім-карти, необхідно переконатися, що вона дійсно належить абоненту, який звернувся у відділення оператора зв’язку. Контрактні абоненти показують паспорт, а незареєстровані pre-paid абоненти, проходять багатокрокову процедуру ідентифікації. Для цього користувач повинен назвати секретне слово, встановлене абонентом, два номери, на які він дзвонить найчастіше, серійний номер sim-карти інші додаткові питання.

Також ви можете уточнити інформацію у вашого оператора про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення