У селі на Кременеччині криницю перетворили у братську могилу для семи десятків людей

“Село Старий Олексинець Кременецького району. На церковному подвір’ї ще до другої світової війни була криниця.Згодом ця криниця,яка мала глибину більше сорока метрів,стала братською могилою для більш як сімдесят повстанців.Нам поки що відомо імена чотирьох повстанців, Олійник Микола Павлович, Олійник Степан Павлович,Юхимчук Семен Миронович,Лотоцький Іван Андрійович.Цю криницю використовували ховаючи свої злочини кати з НКВД- МГБ.

Кидали вони туди закатованих,вбитих в боях хлопців та дівчат.Після війни на церковному подвір’ї побудували зерноелеватор та складські приміщення а саму церкву використовували як зерносховище.Криницю закидали камінням та засипали,а згодом положили асфальт…..В часи незалежності поруч криниці- могили місцевими жителями було встановлено пам’ятний хрест та щороку проводиться молебень за загиблими за волю України. Пам’ятаймо!!!”, – пише Анатолій Василюк.

Як пояснює автор, оскільки в Україні немає фахівців, які проводять ексгумацію із такої глибини, обговорюється можливість облаштування у цьому місці меморіального комплексу.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення