Чи переносять коти та собаки коронавірус і яких правил гігієни потрібно дотримуватися

Чи може ваш пухнастий домашній улюбленець переносити коронавірус чи навіть заразити вас? Що робити, щоб не наражати нікого на небезпеку, радять експерти.
Залишайте в коментарях фото свого домашнього улюбленця та пишіть, як доглядаєте за ним в умовах карантину.
[ads-post]Чимало людей цікавляться чи небезпечий контакт з тваринами під час пандемії коронавірусу. Особливо актуальним це питання стало після поширення у соцмережах фото білбордів МОЗ України, на яких зображено, що потрібно уникати контактів з тваринами, аби не захворіти на коронавірус
Зооактивісти почали вимагати роз'яснень щодо даних плакатів. Міністерство згодом спорстувало ці твердження. 
- У мережі набирає обертів дискусія про лютневу інформаційну кампанію щодо запобігання поширенню коронавірусу в Україні. В ній, зокрема, йдеться про підтверджені МОЗ рекомендації уникати контактів з тваринами, які нібито можуть інфікувати людину. У зв’язку з цим МОЗ України повідомляє: у світі справді немає лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом від домашніх тварин, - повідомили у міністерстві.
 
Якщо ми тримаємо дистанцію з людьми задля запобігання поширенню коронавірусу, то варто дотримуватися тих самих норм і при вигулі домашніх улюбленців, уникати контакту з дикими тваринами, старанно виконувати всі гігієнічні заходи після контакту з домашніми і свійськими.
Треба не тільки самим ретельно мити руки з милом, а особливо ретельно обробляти лапи тварини після прогулянки. Також під час самих прогулянок рекомендуємо уникати багатолюдних місць".

Запустили челендж #Я_не_вірус

Як відповідь на такий заклик українці запустили у соцмережах флешмоб під назвою "Я не вірус".
Долучились до нього і тернополяни. На своїх сторінках люди публікують фото домашніх улюбленців та залишають хештег #Я_не_вірус.

Коментар ветеринара

Оксана Огоньок, лікар ветеринарної медицини.
-  Коронавірус може передаватись, наприклад, через шерсть тварини. Якщо заражена людина, кашляне на собаку, то вірус, який залишається там, може передатись до людини. Вірус на поверхні тіла тварини може жити до 3-ьох годин.  Даних про зараження тварин коронавірусом зараз немає, але передати вірус тваринка може. 
Коронавірус - це родина вірусів. Є віруси видів "Альфа" та "Бета". Тварини переносять віруси виду альфа. Окремо є коронавіруска інфекція собак і коронавірусна інфекція котів. Вони зазвичай існують у легких проявах, але за тваринками в цей період також варто стежити ретельніше. Також у цей період варто обмежити контакт вашої тваринки з іншими. 
Звісно, із собаками на час карантину гуляти треба. Від цього нікуди не дінешся. Але рекомендуємо посилити догляд за тваринками. Ретельно мити лапи з милом. 

Коментар лікаря

Марія Павельєва, завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я
- Наразі в офіційних джерелах є інформація про те, що вірус передається від людини до людини. Просто варто пам'ятати про правила гігієни. Особливо важливо мити руки після контакту з домашніми тваринами. Про гігієну самих тварин краще розкажуть ветеринари. 
Якщо ви гуляєте на вулиці - частіше використовуйте антисептики, щоб убезпечити себе не лише від коронавірусу, а й від інших небезпечних хвороб.

Як обрати засоби для догляду за твариною?

Світлана Гайда, ветеринар зооцентру
- Якщо тепла погода, то лапки тваринці треба мити у теплій воді, якщо холодна погода - вода повинна бути прохолодною. Якщо лапки сильно забруднені - можна користуватись спеціальним милом або шампунем для тварин. Воно є у різних зоомагазинах та аптеках. Людські засоби можуть нашкодити .
Також для тварин не варто використовувати людські антисептики. Вони можуть сильно пересушувати шкіру та утворювати ранки на шкірі. 
Важливо звернути увагу на те, що для тваринки, у якої є проблеми з загрубінням шкіри чи загрубінням подушечок - для таких випадків є спеціальні креми. 

Поради від Уляни Супрун

👉 Є базові рекомендації щодо того, як краще поводитися з тваринами у цей період від Американської асоціації ветеринарів. https://bit.ly/2QElgfT:
▪ Якщо ви не хворієте на COVID-19, ви можете спілкуватися зі своїм вихованцем так, як зазвичай. При цьому варто ретельно дбати про гігієну рук до і після контакту з твариною.
▪ Вигулюйте тварин у місцях, де немає скупчення людей. Після прогулянки обов’язково мийте лапи водою і милом.
▪ Не зайвим зараз буде також більш ретельний догляд за іграшками і посудинами для води та їжі звірятка. А також попіклуватися заздалегідь про запас їжі та ліків для тварини в разі потреби.
▪ Людям, що мають підтверджений COVID-19, рекомендують обмежувати контакт з тваринами до того часу, поки не буде відомо більше інформації про вірус і його особливості.
▪ Якщо людина хвора, варто попросити когось іншого попіклуватися про улюбленця на цей період, і взагалі уникати контакту. Якщо такої можливості немає, то рекомендують: під час контакту з твариною одягати маску, не ділитися їжею, не цілувати чи обіймати улюбленця, та дуже ретельно мити руки до і після контакту.
👉 Якщо домашні тварини не можуть захворіти на COVID-19, чи можуть вони якимось чином перенести вірус на собі? https://bit.ly/3ad809L
Теоретично це можливо, але ризик дуже низький. Можливо це у випадку, якщо хвора людина кашляла або чхала на тварину, а потім інша людина торкнулася цієї тварини, а потім, не помивши руки, торкнулася свого обличчя, носа чи рота.
До того ж, вірус виживає довше на твердих, неживих поверхнях (наприклад, склі, металі), ніж на м'яких поверхнях (хутрі чи картоні).
👉 Що відомо про померанського шпиця, який начебто заразився вірусом від свого господаря?
Наприкінці лютого почали ширитися повідомлення про ймовірний випадок зараження домашнього улюбленця від свого господаря, що мав COVID-19. Науковці брали кілька разів тест ПЛР у собаки, і він показував слабкий позитивний результат, що дозволяв припустити, що в зразках присутня дуже низька кількість РНК вірусу SARS-CoV-2. Подальші дослідження не встановили точної передачі вірусу. Симптомів хвороби у тварини не було.
Песик, у якого брали зразки на тест, помер в середині березня. Йому було 17 років і у тварини вже були проблеми зі здоров’ям. Тому більш ймовірно, що саме вони стали причиною смерті. https://bit.ly/3doyw1R
Будьте уважні до себе і своїх улюбленців, ретельно мийте їхні та свої лапки і піклуйтеся про інформаційну гігієну 🐕
Залишайте у коментарях фото свого улюбленця та пишіть, як доглядаєте за ним у період карантину.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення