![Pochayiv — Traveling in the Carpathians / Western Ukraine ...](https://static2.karpaty.info/data/region/img/te.kr.pochayiv/gallery/2.jpg)
З кожним наступним днем зростає загроза масового зараження коронавірусом мешканців Почаєва і прилеглих територій, а також тих, хто планує взяти участь у масових пасхальних Богослужіннях у Лаврі. Незважаючи на мої наполегливі звернення з цього приводу, ні влада, ні правоохоронні органи не вживають належних заходів, щоб запобігти біді. А тим часом духовенство Лаври відпустило по домівках своїх працівників «на економії» , які прибирали Успенський і Троїцький собори. Хто може гарантувати, що всі вони здорові і не заразять недугою свої родини, якщо коронавірус офіційно зареєстрований у монахів, один з яких вже помер?
Тим паче, що навіть самі отці приватно розповідають про «різновиди почаївського коронавірусу». Зокрема, у переписці між заступником голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП священиком Миколою Данилевичем і представником Тернопільської єпархії о. Георгієм Прокопчуком (настоятель храму у с. Млинівці, що на Кременеччині), останній визнає, що в Лаврі є багато хворих на коронавірус. У них увечері піднімається температура, тож прокапують, і «на ранок – як огірочки, знову бігають».
А ось духівник Почаївської лаври архімандрит Іполіт Липчей вже тиждень лікується від коронавірусу в Олександрівській лікарні. Саме тоді його забрала швидка, згодом перевели у реанімацію, а позавчора архімандрита терміново постригли у схиму, що буває, коли людина очікує смерті.
Відтак, замість того, щоб закрити Лавру на карантин, а всіх її мешканців - на обсервацію, влада та правоохоронці не завадили намісникам Москви в Україні проводити службу на Вербну неділю у присутності приблизно 150 людей. Багатократно – приблизно до 2 тисяч - може зрости кількість прихожан під час богослужіння на Великдень. Усі вони стануть як потенційними жертвами коронавірусу, так і потенційними розповсюджувачами хвороби.
Зважаючи на таку реальну небезпеку, я, як депутат обласної ради, офіційно звернувся до СБУ та до Нацполіції в Тернопільській області із заявою про вчинення злочину.
![На изображении может находиться: текст](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/93973902_1113815622284269_4603491109157470208_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=110474&_nc_ohc=pb731znqtzoAX9_6tgn&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&_nc_tp=6&oh=352a4820d5425f2c648b4e1169617ccb&oe=5EBE2EE2)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZ74wN2xCqX5_-qVb7myF5y5pGZrlmm-4boUCiSgdThHWe5qX4IALIhmUBKItpq-9ZMbeMPa2eMfA09c1MMncS342vAmVWsJ-Rqf-lYlVQWhyiBxOpcGP0u2z0DxQh1AVKD6dg9kZdgIs/s1600/93908731_1113815728950925_8759801411845226496_o.jpg)
Богдан Яциковський,
депутат Тернопільської обласної ради