У Кременецькому краєзнавчому музеї розповіли - що пов'язує місто з Тарасом Шевченком

У рамках Шевченківських днів, коли національного генія вшановують в усій Україні, відбуваються заходи й на Тернопільщині. Зокрема, один з таких провели сьогодні у Кременецькому краєзнавчому музеї.
[ads-post]Про перебування Тараса Шевченка на Кременеччині та кременецький «слід» у його творчості розповів перший заступник міського голови Микола Матвіюк та наукові працівники. Також на цю дему показали дві відеострічки.

Серед іншого директор музею Андрій Левчук презентував присутнім рідкісне видання «Малого Кобзаря», яке побачило світ майже сто років тому у Кременці.

Ця книга, котра на сьогодні є рідкісною, видана у Кременці у тритисячним тиражем. Вона швидко розійшлася поміж шанувальників Шевченкового слова. Нині нам відомо лише про чотири примірники, які є в Україні, – каже Андрій Левчук.
Серед інших експонатів, що представлені у краєзнавчому музеї та пов’язують Кременець з Кобзарем, копії його рукописів, замальовок із Почаївської лаври та інші. Усе це можна побачити у залі Тараса Шевченка, куди гостинно запрошують кременчан та гостей міста.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення