На Кременеччині росте і дає врожай ківі 📹

Сезон ягід саме у розпалі. У садах можна знайти різнобарв’я та різновітаміння починаючи від садових вишень-черешень і завершуючи лісовими суницями-чорницями.
Ось, наприклад, у Кременецькому ботанічному саду можна знайти і побачити як зараз достигає північний родич ківі – актинідія коломікта. Кислувато-солодкі плоди актинідії починають достигати в серпні. Вони мають дуже приємний смак і аромат, ласувати ними можна аж до жовтня. Із надлишку свіжих плодів виходить чудове варення, желе і компот.
За рівнем вмісту вітаміну C плоди актинідії перевершують чорну смородину, лимони і апельсини, поступаючись лише шипшині.

Довідка:

Актинідія – це багаторічний в’юнкий чагарник, ліана сімейства актинідієвих. Батьківщиною цієї рослини є Східна Азія.
Плоди рослини – м’які зеленувато-жовті або зелені ягоди з кисло-солодким смаком і ніжним ароматом. З тієї причини, що в плодах даних міститься багато вітаміну C, вони використовуються для профілактики і лікування деяких захворювань. Дві-три ягоди цієї рослини задовольняють потребу організму у вітаміні С на добу. Зріла ягода містить клітковину, пектинові речовини, каротин, зменшення цукру, крохмаль, сахарозу та інші корисні органічні речовини.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення