![](https://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/12/79006010_2793992793986276_3535048785174462464_n.jpg)
Цікаву та унікальну книгу пісень, пронизаних важкою долею кременчанки, презентували у товаристві «Просвіта». Опрацювала композиції викладачка з Тернополя Наталя Пронь.
Сама героїня – 93-річна Ксенія Зубкевич-Градишина на захід не приїхала, зате завітали троє її дітей.
[ads-post]– Історія боротьби, страждань і волі… історія в піснях. Сьогодні просвітянська родина радо вітала вихід друком книжечки «Пісні в неволі». Жінка, яка пізнала нещастя війни, переживання підпільної боротьби у лавах УПА, зраду односельців, арешт і поневіряння у сталінських таборах, працю на рудних шахтах. Хто вона? Мужня Русалка (псевдо) Ксенія Зубкевич -Градишина, вона пережила всі ці жахіття і у неї залишилась незламна співоча душа. Пісні з неволі, сумні, але це наша історія, – поділилася враженнями історик, професор, автор анотації книги Ірина Скакальська.
![](https://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/12/77279635_2793992687319620_2080911002076971008_n.jpg)
![](https://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/12/79342205_2793992550652967_1078445178261340160_n.jpg)
Життя Ксенії Зубкевич-Градишиної і справді складалося надзвичайно важко. Брати були у підпіллі УПА. Саму її засудили до 25 років таборів та згодом вирок змінили на поселення. Їй не просто вдалося вистояти, а й повернутися до дому, на Кременеччину. Зараз жінка мешкає у с. Будки та ділиться своїми спогадами з нащадками.
![](https://teren.in.ua/wp-content/uploads/2019/12/78958166_2793992370652985_6954382832043032576_n.jpg)