Якщо ви стали учасником ДТП: поради кременчанам адвоката з перших хвилин події


Трапилася дорожньо-транспортна пригода, є поранені чи загиблі і є матеріальні збитки. Перші дії на місці ДТП є дуже важливими. А що робити, покроково, радить адвокат Віталій Сідоров.

[ads-post]

ПОВНА ЗУПИНКА

Зупиніть транспортний засіб і залишайтеся на місці пригоди. Не переміщайте транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди. Ваш автомобіль, як і автомобілі інших учасників ДТП, повинні знаходитися на тому ж місці, де були одразу після аварії. Якщо хтось до прибуття поліції намагається змінити місце розташування предметів на місці події, постарайтеся перешкодити цьому та зафіксувати на відеокамеру телефону. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки. Не намагайтеся залишити місце ДТП. За це передбачено штраф, а якщо є потерпілі - кримінальна відповідальність
Одразу ж викличте швидку допомогу, за необхідності, співробітників поліції та повідомте страхову компанію про ДТП.

СВІДКИ І ФОТОФІКСАЦІЯ

Спробуйте знайти людей, які були свідками події. Домовтесь з цими людьми про засвідчення обставин пригоди. Запишіть їх контактні дані, зокрема ПІБ, номери телефонів, адресу, номерні знаки автомобілів.
Обов’язково зафіксуйте на камеру телефону все, що сталось після пригоди. Зробіть фото місця ДТП з усіх можливих ракурсів та на різних відстанях. Обов’язково перефотографуйте пошкодження всіх автомобілів, які зіткнулись. Ці фото стануть у майбутньому одними з основних доказів по справі.

ЄВРОПРОТОКОЛ

Якщо у ДТП нікому не завдано шкоди здоров’ю, життю, усі учасники аварії не перебувають у стані алкогольного сп’яніння, в усіх учасників є страхові поліси, а один з учасників визнає себе винним і шкода, завдана транспортному засобу невинного водія не перевищує 50 тисяч гривень, водії мають право самостійно скласти "європротокол". Бланк видається разом з полісом або заповнюється в електронному вигляді. У такому випадку викликати поліцію для оформлення ДТП не потрібно, і ніхто з водіїв не притягається до адміністративної відповідальності.

ДІЇ СПІВРОБІТНИКІВ ПОЛІЦІЇ

Якщо європротокол не складався, потрібна щоб ДТП зафіксували працівники поліції. Також співробітники поліції повинні підготувати ряд документів, які будуть використовуватися для відтворення картини ДТП: протокол про адміністративне правопорушення та схему ДТП. Простежте, щоб співробітники поліції зафіксували все, що стосується ДТП. Максимальна кількість інформації допоможе з’ясувати реальні причини ДТП. 

ТЕСТ НА АЛКОГОЛЬ

Якщо співробітники поліції запропонують вам пройти тест на наявність алкоголю, пройдіть його. Але вимагайте копію тесту про відсутність алкоголю. У разі якщо у когось із учасників ДТП є явні ознаки сп'яніння, вимагайте проходження огляду на стан сп’яніння. Якщо хтось із учасників аварії відмовляється проходити перевірку на наявність алкоголю, прослідкуйте, щоб ця відмова була оформлена документально.

СХЕМА ДТП

Перегляньте чи правильно відображено на схемі місцезнаходження автомобілів та інших предметів навколо, наявність дорожніх знаків та розміток. Зверніть увагу на точність вимірювання відстані між автомобілями та іншими предметами. Важливим моментом є відображення на схемі гальмівного шляху автомобілів. Детально проаналізуйте опис пошкоджень та повноту їх відображення у схемі.

ПРОТОКОЛ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

На винну особу за наслідками ДТП інспектор складає протокол. Інколи інспектор може скласти протокол на обох учасників ДТП. Під час складання протоколу інспектор вилучає посвідчення водія і видає тимчасовий талон на право керування. Якщо ви вважаєте, що ви не винні, однак протокол про адміністративне правопорушення складено відносно вас, вимагайте складення протоколу на винну особу.
 

ПИСЬМОВЕ ПОЯСНЕННЯ 

Все, що ви напишете у своєму поясненні стане основою для відтворення реальних обставин ДТП. Постарайтеся докладно описати все, що сталося, обміркуйте все фрази, які будете писати. Пишіть лаконічно і зрозуміло.

НЕЗГОДА З ДІЯМИ ІНСПЕКТОРА

Перечитайте всі складені співробітниками поліції документи. Якщо вас щось не влаштовує, напишіть свої зауваження. Вкажіть свою незгоду у своєму письмовому поясненні, а також у відповідній графі протоколу. Перефотографуйте всі документи, складені на місці ДТП.
 

СТРАХОВЕ ВІДШКОДУВАННЯ І СУД

Для отримання відшкодування за полісом, необхідно разом з іншими учасниками ДТП заповнити бланк повідомлення про ДТП встановленого зразка. Це повідомлення потрібно надати страховій компанії для проведення страхових відшкодувань.
Інспектор складає протокол на того водія, який, на його думку, порушив правила. Однак, хто винен в аварії вирішує тільки суд. Всі оформлені при ДТП документи буде розглядати суд. До суду ви можете надати свої пояснення щодо обставин ДТП, а також фото чи відео докази. Оцінивши всі зазначені матеріали, суд повинен винести рішення щодо винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення