Житлові субсидії 2020: кому скасують зовсім, а хто озолотиться в опалювальний сезон

Субсидія
На виплату житлових субсидій в проекті держбюджету на 2020 рік закладено майже на 14% менше суми, яка передбачена на ці цілі в поточному році.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська стверджує, що всі, хто потребує державної допомоги, субсидії отримають.[ads-post]На житлово-комунальні субсидії цього року витратять круглу суму в розмірі 47,63 мільярда гривень. Це на 7,47 мільярда гривень. У поточному році на субсидії було витрачено 55,1 мільярда гривень.
Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська визнала, що, "якщо порівнювати з цифрами, включеними до бюджету на цей рік", закладені обсяги видатків на субсидії в бюджет-2020 справді дещо менші.
"Скорочення викликане виключно економічними чинниками: за рахунок індексації пенсій, збільшення рівнів мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму доходи українців зросли. Відповідно, зменшився й розмір субсидій, які держава виплачувала громадянам", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

При цьому, за словами міністра, "скорочення витрат не приведе до скорочення (кількості) одержувачів".
"Влада не збирається відмовляти одержувачам субсидій!", - заявила Соколовська.
За словами міністра, така ситуація складається через індексацію пенсій, збільшення рівнів мінімальної зарплати, а також зростання прожиткового мінімуму українців.
Розмір має значення
За станом на 1 січня 2019 року в Україні субсидії отримували 3,65 мільйона домогосподарств, що майже вдвічі менше, ніж роком раніше.
Газова залежність
Є ще один нюанс - якщо кількість отримувачів субсидій не знизиться або знизиться несуттєво, скорочення витрат відбудеться за рахунок зменшення розмірів виплат, про що також сказала глава Мінсоцполітики.
На догоду МВФ
При цьому, якщо всі фактори, що впливають на виплату субсидій, залишаться без змін, коштів на виплату субсидій повинно вистачити.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення