На Кременеччині зацвіла «священна трава», що воскрешала людей 📷

шавлія кременець
«Священна трава», що у давнину вважалася потужним афродизіаком, вводила в транс і навіть вертала з того світу, розцвіла у Кременецькому ботанічному саду. Шавлію мускатну цінували Діоксид, Гіппократ та Пліній, її використовували стародавні шамани.
[ads-post]– Про властивості цієї рослини знали ще з 1 століття нашої ери, з лікувальною метою застосовували Діоксид, Гіппократ, Пліній та інші. Стародавні шамани використовували її для входу в транс. Їй приписували навіть здатність воскрешати людей, спілкуватися з потойбічним світом, пророкувати долю. У Середні століття почали застосовувати як засіб для оздоровлення очей, навіть нарекли «Оком Христа». У 12 столітті вважали потужним афродизіаком, – розповідають у Кременецькому ботанічному саду.

Своїй назві рослина завдячує німецьким купцям, які хитруючи, додавали її до вина, щоб зімітувати смак мускату. Також вважається, що абиде шавлія мускатна не ростиме.
– До сьогодні збереглося повір’я, що вона росте на ділянці тільки тієї господині, яка є берегинею сімейного вогнища, – зазначають у Кременецькому ботанічному саду.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення