Доступ до вакцинації тепер зміниться: торкнеться кожного

Міністерство охорони здоров’я скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору.

В результаті цього відтепер від неї, а також від паротиту і краснухи за рахунок держави зможуть отримати щеплення громадяни будь-якого віку, в тому числі немовлята від 6 місяців, при необхідності. Про це стало відомо з повідомлення на сайті МОЗ.
Незважаючи на те, що нововведення вже працюють, безкоштовна вакцина з’явилася лише з літа. До цього отримати безкоштовну вакцину могли тільки українці до 30 років, які контактували з хворими і особи, що знаходяться в небезпеці (військові, медики, студенти та ін.).
Відтепер вона стане доступною для:
— тих, хто контактував з хворими;
— людей, які не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті;
— тих, хто, згідно з результатами аналізів, не має імунітету проти кору.
Також допускаються щеплення дітям, починаючи з 6 місяців – в цьому випадку вона вважається “нульовий”, а подальші вакцинації проводяться за календарем (перша доза вакцини в 12 місяців і друга – в 6 років).
Вакцинація здійснюється в комунальних медичних установах, в яких підписано декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Починаючи з літніх місяців, безкоштовні щеплення будуть робити в приватних медустановах і лікарі-ФОП, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. Варто відзначити, що при відмові в вакцинацію слід звертатися до головного лікаря, але якщо не допоможе і він, то в місцевий департамент охорони здоров’я.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення