Священик розповів подробиці злочину на Божій горі, що на Кременеччині


Кілька днів тому Тернопільщину вразив злочин вандалів в одному зі Святих місць, що відомі в усій Україні.

Поліція припускає, що його вчинив психічно хворий чоловік родом із Вінниччини. Проте настоятель храму Святої Трійці каже, що це не звичайне хуліганство.
   Ð¡Ð²ÑÑ‰ÐµÐ½Ð¸Ðº розповів подробиці злочину на Божій горі, що на Кременеччині
У тому, що осквернення храму на Божій горі у с. В. Бережці, що на Кременеччині, не було звичайним хуліганством, переконаний о. Василь Дідик. Священик уже навів лад у церкві. Про жахливі події нагадує хіба розбита шибка вікна на стелі, котру ще не встановили, та понищене Євангеліє. Попри це, о. Василь каже, що однаково молитиметься за спасіння душі людини, котра наважилася на злочин проти Господа.
– У християнських канонах є лише один гріх, що не підлягає прощенню – це вмисна боротьба проти віри та проти Господа. Тому за людину, яка пішла на цей злочин, варто молитися, – розповів священик «Терену». – Переконаний, що це не було звичайне хуліганство чи акт вандалізму, як це розцінює поліція. Це свідомий, спланований злочин на релігійному ґрунті. Важко зрозуміти та усвідомити – хто на таке наважився.
Між розповідями про історію Святого місця та про те, як з ним боролися за радянських часів, о. Василь показує також ікону, яку вдалося врятувати у 60-ті роки минулого століття і яка постраждала від осквернення сьогодні. Обличчя Ісуса замальоване фарбою, на ньому зображені перевернуті хрести та невідомі, найімовірніше ритуальні, надписи.
О. Василь Дідик мешкає у Вишнівці, що на Збаражчині. Каже, що був шокований, коли на Благовіщення йому повідомили про те, що сталося на Божій горі. До поліції звернулися уже наступного дня. Цікаво, що зловмисник (чи зловмисники) не торкнулися до коштів, які збирають на храм. А в Євангелії найбільше вирваних сторінок, де описуються останні дні життя Ісуса.
Тепер Свята книга не придатна для проведення служби.
– Нам доведеться придбати нове Євангеліє. Оце, що знищили, як правило, у схожих випадках спалюють, а попіл розвіюють у чистому місті, наприклад, над водоймою, – розповів священик.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення