На Кременеччині Оленка волохата вже почала об’їдати майбутні врожаї та садові квіти: скаржаться на ВеселівціПро те, як господарює Оленка волохата у новому сезоні, розповіли мешканці села Веселівка.


Оленка волохата, або як ще її називають бронзівка – жук з яким  четвертий рік поспіль жителі району ведуть боротьбу. Кажуть, що завезли Оленку аграрії із насінням сої, після висадження якої все і почалося.
Оленка з'являється, як тільки розпускається цвіт. Вона виїдає серединку квітки та бутону, не даючи їй зав’язатися.

"Загалом через Оленку вже кілька років немає зовсім фруктів”, - каже мешканець села Ігор Кутний. 

Лише за один світловий день, цей жук з'їдає повністю кущ бузку, нарциси, кульбаба теж потрапляють до цього переліку, розповідають мешканці села.

Від середини квітня і майже до кінця травня жучки харчуються квітами і відкладають свої личинки  в землю, великий жук також зимує в землі.

Мешканці намагаються боротися з Оленкою самотужки.

“Біля дерев розставляють пастки - відра із водою фіолетового, синього та жовтого кольорів. Їх любить Оленка. Пробували сміттєві кульки, але то не допомагає, вона їх прогризає і летить  далі”, - каже Ігор Кутний.

Додає, що боротися із шкідником дуже важко. А якщо кропити дерева засобами від колорадського жука, можливо, і допоможе, але натомість - це смерть для бджіл.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення