У НБУ назвали фактори, що впливають на курс гривні

У НБУ назвали фактори, що впливають на курс гривні
На зміцнення гривні на початку року впливають кілька факторів, в тому числі зникнення сезонного ажіотажу на валюту.

На зміцнення курсу гривні до долара на початку року вплинули кілька факторів. Про це перший заступник голови правління Національного банку Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю виданню НВ Бізнес.

По-перше, це сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українських експортерів - аграріїв і металургів, зазначила заступник голови НБУ.

По-друге, переконана вона, ринок звик до гнучкого курсоутворення і поступово зникає сезонність. Раніше працювало звичне очікування зростання курсу восени, яке зазвичай інформаційно підігрівалося.

"У зв'язку з цим люди влітку починали скуповувати валюту, в результаті восени зростав курс. Точно так же діяв і бізнес, щоб уникнути курсових втрат при закупівлі імпорту. Тепер у людей і бізнесу немає панічного ажіотажу. І бізнес, і населення починають вважати, що вигідніше: тримати на депозиті в гривні під 15% або купити валюту, і вона в кращому випадку буде лежати в банку під 1-2% річних", - додала заступник глави НБУ.

Рожкова також вважає, що валютний ринок став більш глибоким в результаті ослаблення валютних обмежень. "Крім того, ми добре попрацювали зі службою фінансового моніторингу, перекривши механізми виведення капіталу за кордон. Раніше можна було купити валюту, яка подешевшала, і відразу вивести, тоді як зараз такої можливості немає", - сказала вона.

Крім того, на початку цього року нерезиденти купили гривневі ОВДП більш ніж на 6 млрд грн. "Інвестори заходять в Україну, продають валюту, купують облігації в гривні, що також позитивно впливає на ситуацію з курсом", - зазначила Рожкова.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення