Краєзнавчий музей шукає кременчан-дослідників в Санкт-Петербурзі


Знайти таких людей важливо для дослідження періодичних видань, котрі свого часу виходили у Кременці. Про це повідомив директор музею Андрій Левчук.

На початку минулого століття Кременець продовжував бути освітнім та культурним центром, не втративши статусу Волинських Афін. Саме в Кременці на той час виходило два унікальних періодичних видання
сатиричний журнал «Кременецкая искра» (1910-1914 років), редактором якого був вчитель кременецького однокласного міського училища ім. М.Гоголя Кирило Карпович Деденко. Та літературно-науковий журнал «Возрождение» (1906-1908 років), редактором цього часопису був Микола Ришковський – колезький радник, начальник Кременецької поштово-телеграфічної контори.
«Нам відомо, що неповні комплекти цих видань зберігаються в Санкт-Петербурзі в Російській національній бібліотеці, у друкованому вигляді в Російському журнальному фонді за адресою пл. Островського, буд.1. В Україні вдалося віднайти лише один погано збережений екземпляр журналу «Возрождение», який знаходиться в Києві у Національній бібліотеці України ім. В.Вернадського», - каже директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.
Кременецький краєзнавчий музей з великим проханням звертається до кременчан допомогти в подальших дослідженнях цих періодичних видань. Можливо у когось в домашніх архівах збереглися будь-які відомості про редакторів, працівників цих видань тощо. Можливо у вас є родина чи близькі друзі, які сьогодні мешкають в Санкт-Петербурзі та зголосяться до співпраці.
Хто має бажання допомогти, може звернутися за адресою:
м. Кременець, вул. Шевченка, 90,
тел.: 2 27 38; 068-356 41 41;
e-mail: kremenetsmuseum@gmail.com
На фото: це бланк журналу «Возрождение» на якому в 1908 році визначний український ілюстратор Амвросій Ждаха робив свої відомі «Нариси Євангліївських сцен». Саме з цього бланку, який знаходиться в Одеському історико-краєзнавчому музеї, нами розпочалися в 2018 році пошуки кременецьких видань.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення