![РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "монеÑизаÑÑÑ ÑÑбÑидÑй"](https://static.ukrinform.com/photos/2017_08/thumb_files/630_360_1502188517-2428.jpg)
Порядок призначення субсидії залишився незмінним, змінюється лише порядок виплати.
Монетизація відбуватиметься у три етапи. Зокрема, вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за субсидією вперше.
Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис, сформований Ощадбанком. Банк, в свою чергу, розраховуватиметься за субсидіанта з організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за спожиті послуги. Тому зазначання у заяві для призначення субсидії номера мобільного телефону є обов’язковим (даний номер не може повторюватися в декількох заявах).
Громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої Ощадбанком управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується нею в літній період.
А вже з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.