У Кременці відкрили ХІV традиційний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур»


ХІV традиційний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур» відкрили сьогодні у Кременці. Триватиме масштабний захід, активну участь в організації якого взяла й Кременецька міська рада, 4-9 вересня у семи містах України та матиме своє продовження 16 вересня.


У 209-ту річницю від дня народження видатного польського поета Юліуша Словацького до Кременця з’їхалися відомі літератори, культурологи, мистецтвознавці, художники з України та Польщі. Цьогорічна польська делегація налічує близько 40 представників. Зустрів гостей особисто міський голова Олексій Ковальчук. Працівники міської ради взяли участь в урочистостях.

Розпочалася програма з покладання квітів біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Потім учасники відвідали могилу матері видатного поляка Соломеї Словацької (Бекю). Урочисте відкриття відбулося у затишному дворику літературно-меморіального музею ім. Юліуша Словацького. Колись у цьому будинку минули дитячі та юнацькі роки поета.

У програмі форуму п’ять конференцій, виставки, літературні зустрічі, презентації видань, покази фільмів, концерти.

Довідка:
Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 у Кременеці, помер 3 квітня 1849 у Парижі. Великий польський поет і драматург, один із трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським.

Джерело: kremenec.miskrada.org.ua

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення