Які таємниці приховує старовинне кладовище у Кременці 📷


Одне зі старовинних кладовищ Кременця, Туницьке, сьогодні – православний цвинтар, що мальовничо розташований на східних схилах гори Хрестової. До цвинтаря веде вуличка, викладена бруківкою.

Туницький цвинтар, заснований у 1791 році, це справжній пантеон отців міста – багатих міщан, купців, лікарів, науковців, митців, які надовго вписалися в історію кременецького граду.
Цікаво, що ця кременецька некрополія служила місцем вічного спочинку для католиків, греко-католиків та православних. Характеризується Туницьке кладовище численною і прекрасною архітектурою і надгробною різьбою.
На кладовищі збереглося кілька надгробних майстерно виконаних плит. Серед видатних осіб похованих на цвинтарі – професор Вищої Волинської гімназії, а раніше придворний художник польського короля Йосиф Пічман (1758-1834), виходець з Німеччини, який з 1806 року жив у Кременці і працював тут вчителем малювання.
Цінною для літераторів і поціновувачів епохи Романтизму є могила родини Янушевських, де похована мати відомого польського поета Юліуша Словацького – Саломея Словацька-Бекю з Янушевських.
На жаль, не всі унікальні надгробки збереглися до сьогодні, деякі з них частково зруйновані. Проте ця частина історії міста й досі береже імена видатних кременчан.

Джерело: Терен

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення