Мистецький пленер за участі художників шести країн світу відбувся у Кременці


Мистецький вернісаж по закінченні художнього пленеру відбувся у Кременці. Свої роботи підготували місцеві художники та митці шести країн.

Такий пленер у Кременці відбувся вже в восьме. Перебували у місті художники із Польщі, Швеції, Італії, Німеччини, Канади та України чотирнадцять днів.

Цій зустрічі у Кременці передувало проведення пленеру у Польщі. Про це розповів один із головних організаторів Лєшек Жебровський.

"Наші зустрічі відбуваються в форматі спілкування. Художники різних країн світу висловлюють своє бачення щодо мистецтва. Є постійні учасники, а також додаються нові", — каже Лєшек Жебровський.

Додає, що у підсумку виходять спонтанні робот. А такі міста, як Кременець, у творчості надихають по-особливому.
"Таке місто можна оглядати довго. Також ми обговорюємо те, що бачимо, а тоді свої емоції втілюємо у творчість", — розповідає Лєшек Жебровський.

Опісля готують каталог із роботами та інформацією про художників. Влаштовують виставки.
"Наступна виставка відбудеться в Івано-Франківську, а тоді у Польщі", — додає пан Лєшек.

Пленер проводять, як на території України так і Польщі.

"Зазвичай це відбувається почергово", — каже доцент кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Олександра Панфілова.

Додає, що тут зібралися художники, скульптори із різних країн — Польщі, Швеції, Італії, Німеччини, Канади та України.

"Працювали художники в незвичний для нас спосіб. Не на природі, а в майстернях. Тобто спершу оглядали, знайомилися, а тоді творили. Бувало, що ходили околицями  навіть вночі", — каже Олександра Панфілова.

Найстаршій із учасниць мистецького пленеру було понад вісімдесят. Це художник монументаліст із Швеції Піларія Гонсалес.

Із Кременця у пленері брали участь Олександра Панфілова,Дмитро Синенький, Світлана Ткачук, Марія Швед, Тетяна Балбус, Богдана Гуменюк, Іванна Погонець.
Джерело: kremenets.city

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення