Тепер у Батумі є частинка кременецької землі

Вона здавна мріяла відвідати один із найкрасивіших ботанічних садів світу. З цією метою налагодила контакти між Кременецьким та Батумським ботанічними садами.
І тепер у Батумі (Грузія) є частинка кременецької землі та рослин. А в колекції наукового співробітника відділу квітниково-декоративних рослин Кременецької наукової установи Ольги Ковальчук зростають спеції із дружньої країни - пише Погляд.
– Перед відпусткою я багато читала про ботанічний сад у Батумі. Його різноманіття, краса та унікальність захопили мене не лише як туриста, а й як спеціаліста. Тож спланувала подорож до Грузії, – розповіла Ольга Ковальчук. Кременецького ботаніка грузинські колеги тепло прийняли, познайомили з колективом ботанічного саду та його багатою колекцією. – Я була вражена гостинністю грузинських колег. Мені показали абсолютно все, що цікавило, познайомили з відомими вченими в нашій галузі Маріною Татарашвілі й Наною Консолідзе. Ми й досі з ними листуємося. Вирушаючи в подорож, жінка взяла із собою в подарунок кілька рослин, характерних для нашого краю, і каталог Кременецького ботанічного саду. Грузини подарували колезі рідкісну драконову лілею, деревце лаврового листа та різні спеції. Щоправда, зростати в нас ці рослини можуть лише у приміщенні, адже звикли до теплого морського субтропічного клімату. Нещодавно керівництво Батумського ботанічного саду надіслало до Кременця меморандум про співпрацю. У відповідь кременецькі науковці запросили грузинських колег до свого, найстарішого ботанічного саду України, котрий має древню історію. Тож співпраця у сфері ботаніки між Кременцем і Батумі лише починається.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення