![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhy1iTc_0KupP6Nbu-_MCOb9gxpeM0ymJ8C-3Q1CZxyxSHefNPUUodXvqFIPs72C0BDlYEHKnT2WtAydbtKjpcUWxkx_GVOsu9O0CDFlCv0C82XHepJyh2Qwm36xbsvGCyWF30QW3hK1W64/s320/35058372_217309235540423_2216390119022133248_n.jpg)
Вона здавна мріяла відвідати один із найкрасивіших ботанічних садів світу. З цією метою налагодила контакти між Кременецьким та Батумським ботанічними садами.
І тепер у Батумі (Грузія) є частинка кременецької землі та рослин. А в колекції наукового співробітника відділу квітниково-декоративних рослин Кременецької наукової установи Ольги Ковальчук зростають спеції із дружньої країни - пише Погляд.
– Перед відпусткою я багато читала про ботанічний сад у Батумі. Його різноманіття, краса та унікальність захопили мене не лише як туриста, а й як спеціаліста. Тож спланувала подорож до Грузії, – розповіла Ольга Ковальчук. Кременецького ботаніка грузинські колеги тепло прийняли, познайомили з колективом ботанічного саду та його багатою колекцією. – Я була вражена гостинністю грузинських колег. Мені показали абсолютно все, що цікавило, познайомили з відомими вченими в нашій галузі Маріною Татарашвілі й Наною Консолідзе. Ми й досі з ними листуємося. Вирушаючи в подорож, жінка взяла із собою в подарунок кілька рослин, характерних для нашого краю, і каталог Кременецького ботанічного саду. Грузини подарували колезі рідкісну драконову лілею, деревце лаврового листа та різні спеції. Щоправда, зростати в нас ці рослини можуть лише у приміщенні, адже звикли до теплого морського субтропічного клімату. Нещодавно керівництво Батумського ботанічного саду надіслало до Кременця меморандум про співпрацю. У відповідь кременецькі науковці запросили грузинських колег до свого, найстарішого ботанічного саду України, котрий має древню історію. Тож співпраця у сфері ботаніки між Кременцем і Батумі лише починається.
Олена ІЛИНИЧ, Газета “Сільський господар плюс”