Медична реформа: хто з кременчан потрапить до "червоних списків"?

У «червоних списках» МОЗ будуть пацієнти, які позбавлені права на вільний вибір лікаря та обслуговуватимуться виключно за місцем реєстрації. До них потраплять мешканці Кременеччини, котрі не підпишуть декларації з лікарем.
— Існують «зелені» та «червоні» списки. Якщо пацієнт перебуває в «червоному», він позбавлений права на вільний вибір лікаря та обслуговуватиметься виключно за місцем реєстрації. На таких людей виділятимуть 240 грн, замість від 370 до 1480 грн. ( на дитину до 5-ти років – 1480 грн; на підлітка – 814; на дорослого – 370 грн, а на літню людину – 740 грн) а, сама лікарня отримуватиме менше грошей, — повідомляє менеджер медичної групи Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчікова.
Нагадаємо, що всеукраїнську кампанію «Лікар у кожну родину» було розпочато у квітні. З того часу і, щонайменше, до липня будь-який українець може самостійно обрати сімейного лікаря та заклад, у якому бажає лікуватися.
— Медичні установи мають два роки на автономізацію, перехід на нову систему фінансування та підписання декларацій, — інформують в МОЗ. — Пацієнти, що уклали угоду з лікарем, стають тим «зеленим» списком, за яким буде відбуватися фінансування. Протягом цього часу, для тих, хто не встиг перейти на нову систему, залишатиметься субвенція або виплати за «червоними» списками.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення