Удар по цінах та новий курс долара: Новак розповів, що чекає українців

«Уряд має намір підвищити ціну на газ та електроенергію. Паралельно планується з бюджету на цей рік девальвація гривні до показника 30,1 грн за долар США до кінця року.
А це означає подвійний удар по цінах: з одного боку – на енергоресурси; з іншого – девальвація гривні і підвищення цін на всі імпортні товари», – таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Крім того, Новак уточнив, якого рівня інфляцію варто очікувати в цьому році українцям.
«Уряд заклав рівень інфляції на рівні 9% в цьому році. Але вже зараз динаміка, яка є, демонструє, що цей показник буде значно більшим. За результатами першого кварталу у нас є зростання цін на промислові товари на 6,5%, а зростання споживчих цін на 4,5%. У нас є велика кількість імпортних ресурсів, тому інфляція буде обчислюватися двозначною цифрою. Думаю, вона буде на рівні попереднього року –14-15%», – підкреслив він.
Нагадаємо, названо головну проблему вартості електроенергії в Україні. Так, експерти впевнені, тарифи на електроенергію в Україні – одні з найнижчих в Європі і проблемою є не ціна на неї для підприємств, а їх висока енергоємність. Проблемою сьогодні є доступ до ресурсу, відкриття нових виробництв та збільшення споживання потужностей.
Джерело: finance.ua

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення