Курс валют на 23 квітня: гривня показала, на що здатна

Курс долара зменшився в ціні на 5 копійок. У понеділок, 23 квітня, діють офіційні курси валют, які Національний банк України (НБУ) встановив у п'ятницю, 20 квітня.
Так, у порівнянні з вихідними, 21-22 квітня, курс гривні стоїть на рівні 26,17 гривень по відношенню до долара. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Курс валют на сьогодні

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:
2617.8455 гривні за 100 доларів США;
3222.3060 гривні за 100 євро;
4.2690 гривні за 10 російських рублів.
Таким чином, курс долара зменшився в ціні на 5 копійок, в порівнянні з показниками у вихідні дні. Так, курс «зеленого» перевищив психологічну позначку в 26 доларів.
Крім того, курс євро знизився на 25 копійок. Вартість 10 російських рублів впала на 4 копійки. Як відомо, російський рубль упав до рівня 2016 роки після введення нових американських санкцій проти Росії.
Як стверджують експерти, на зміцнення гривні вплинули одночасно два сприятливих фактора. По-перше, зниження гривневої ліквідності у вигляді залишків на транзитних і коррахунках в НБУ, по-друге, приплив валюти з боку експортерів.
Втім, за словами аналітиків, це всього лише тимчасові фактори, які просто викликали так званий ринковий шум. Це не більше, ніж незначні коливання.
Також нагадаємо, що російський рубль значно подешевшав при відкритті біржі в очікуванні нових санкцій і після удару США і їх союзників по Сирії, проте далі втрати скоротилися, оскільки досягнуті доларом рівні є привабливими для продажу експортної виручки під сплату податків.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що українці можуть зіткнутися з ціною 30,5 гривень за долар вже в 2019 році, таку ціну напророкували в Міністерствах фінансів та економічного розвитку. При цьому в уряді очікують, що при зниженні інфляції до 6,5%, ВВП України в 2019 року зросте до 3,6%.
При цьому, представники регулятора вважають, що в наступні 2 роки економіка України навпаки сповільнить зростання. Напередодні свій прогноз щодо економічного зростання в Україні висловили і у Світовому банку. У НБУ повідомили, що при проведенні ключових реформ, зокрема створення антикорупційного суду і ринку землі, ВВП України в 2018 році може зрости на 3,5%.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення