Про що «забула» суддя у справі вбитого кременецького активіста

17 травня 2016 року за постановою судді Варневич Л. Б. кременецький активіст Віталій Ващенко за прояв неповаги до суду в зв’язку з «проведенням відеозйомки без дозволу головуючого та за наявності категоричних заперечень відповідача»(!!!) у цивільному процесі був притягнутий до адміністративної відповідальності та зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 340 грн.

Суть справи: 28.04.2016р. під час судового засідання в Кременецькому районному суді під головуванням судді Варневич Л.Б. вільний слухач Віталій Ващенко проводив відеозйомку на портативну відеокамеру. Це не сподобалось судді та відповідачу по справі. Проте, оскільки ч.1 п.8 ст. 6 ЦПК України надає особам, присутнім на відкритому судовому засіданні право використовувати портативні аудіотехнічні пристрої без дозволу судді та учасників процесу, Ващенко продовжив здійснювати відеозапис, за що і поплатився.
Проте оскаржити чи виконати рішення суду Ващенко не встиг – був забитий битами на подвір’ї власного будинку 26 травня 2016 року.
Виносячи постанову про притягнення активіста до адміністративної відповідальності суддя Варневич «забула», що виносить її в умовах реального конфлікту інтересів – за її заявою як потерпілої проти Ващенка на той час було порушено кримінальну справу за «сміттєву люстрацію». З приводу порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів Управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України направило матеріали про притягнення судді до адміністративної відповідальності до суду. Розгляд справи суддею Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташківим Назарієм Богдановичем призначено на 16.00 17 травня 2018 року.
І все було б нічого, якби не ч. 3 ст. 38 КУпАП, згідно якої адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. За дивним збігом обставин строк накладення адміністративного стягнення стікає 17 травня 2018 року – у день призначення слухання Підволочиським районним судом.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення