На своїй сторінці в російській соцмережі «Вконтакте» військовий капелан УПЦ МП з Почаєва публікує відверто антиукраїнські матеріали
пише zz.te.ua.
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_s1JWJ3anGyojsa4OrWmcKhlbEXTbnnurBuxZTxa-3ckn_QOe0GpTlEB2pjaYQTNL8hLnBiPuyUE7n1f7inAwqJo-seJZFnr1hqKTBCQaOgan5ntf-v2SLwx-WPMw=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vocQnO5fRFO2IhpQX2eHgbVV9XfF68q9gmRoIhY0O0vY0ObbOSNporTyLncEg5JnW0Ya6VUYYqaks4UCzVEnJuYROWMVc75Y0HUXIxJ7zNR0aEM4DrRcQkDb25nF4_j6RyCHsVKj0hcBY8hepWkjJw=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vCYJz88vLK-K1EIykAtnf1RvzHkSsGFpUpTWYbeoXTi9b7LXsiMR-9FsATO-u2MaZkQtvJxcPaNFXElPHOyWmhjyc8Iub8YzCCIFU9v9vjMNrglyFnsuUQ3EKG0O9agNKwBFINVACK_Odq9-DgDtAkuA=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_v_blfAPtX4FK9IThDfvqYqq-MXynvG6Ux-FNW0ah4G2whH0gZxm06NqJI-Tg2fAfcO2IaIhjDKQs2LYPN8VWg0NxOpmkOswjb0ziRII6oymn6ye5LVTIvPX8_zHTNDjXXdS022Sgro7X3nw9yv--ZYMQ=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_ubsg-cpT8ypiKs8t-cjvR9CpJqbSbciW41E6oeHD_DCsdDT-lUtK0PO3WYkh6xqs_M22ssd9ocG4WEhzZ9jMjCJxTvqUgDYt0nCkfe19Pe9l3zaU1Q1XglMEHuDzmmU_OfCdrrpEyqnbUqjzOW6nu04A=s0-d)
«Михаил Антонюк», відомий у Почаєві як ієромонах Кукша, крім капеланської роботи з військовослужбовцями також навчає учнів Почаївської духовної семінарії УПЦ МП, де працює економом. А у вільний час цей московський батюшка ще й активний блогер та проросійський пропагандист. Ось лише декілька заголовків з його публікацій на сторінці «Вконтакте»: «Съемки скрытой камерой, как тролли отчитываются за оскорбления и ложь в адрес Путина», «Реклама российской армии», «Боевые успехи Российской авиации в Сирии…», «… г.Мариуполь, украинские фашисты расстреливают мироне население», «Признание сотрудника СБУ в изъятии органов у людей», «Украинизация. Как создавали Украину», «Наемники за деньги едут убивать одесситов», «Майдоновы стрелки мирного Протеста!!! Стреляют по своим «пушечному мясу» чтоб розжечь войну !!!»
Важко уявити, як такий капелан налаштовує на боротьбу з російськими окупантами українських військовослужбовців, якщо позаочі називає їх «украинскими фашистами». Таких «священиків» до звичайних людей підпускати не варто, а до військовослужбовців і поготів.
Не так давно повідомлялось, що у с. Білокриниця на Кременеччині планують відновити роботу військової частини, тож існує небезпека, що лояльні до московської церкви місцеві чиновники можуть довірити капелану-сепаратисту духовну опіку над українськими військовослужбовцями.
Нагадаємо, торік учасник АТО скоїв самогубство після розмови з московськими попами в Почаївській Лаврі.