Кременецьким водіям варто остерігатися нових штрафів

На сайті Верховної ради уже з’явився новий законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який містить інформацію, щодо зміни правил для водіїв та поліцейських, а також підвищені штрафи.

Відповідно до нововведення тернопільські поліцейські мають додаткову підставу для зупинки транспортного засобу — «для проведення огляду водія на стан сп’яніння».
Мета нового закону –  посилення відповідальності за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, в основному водіння у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.
Тепер патрульні можуть зупинити будь-яку автівку, просто для того, аби пересвідчитись чи за кермом тверезий водій. При цьому самі водії будуть зобов’язані: зупинити ТЗ з дотриманням вимог правил дорожнього руху; вимкнути двигун і вийняти ключ із замка запалювання (якщо такий є); передати (зараз досить «пред’явити для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на ТЗ і страховий поліс; перебуваючи в транспортному засобі, покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського і не залишати ТЗ без дозволу поліцейського; на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу; неухильно виконувати вимоги і розпорядження поліцейського.
Якщо ж водій відмовиться виконувати вищеповідомлені вимоги, то поліцейські матимуть право виписати йому штраф на 425 гривень - пише Бізнес Компаньйон Тернопіль.
Також серед нововведень: збільшення строку накладення адміністративного стягнення за водіння в нетверезому стані з 3 місяців до одного року; заборона на передачу розгляду справи про водіння в нетверезому стані в громадські організації і трудові колективи; скорочення «ненаказуемого» перевищення швидкості з 20 до 10 км/год і збільшення штрафу до 340 гривень; збільшення штрафу за порушення правил проїзду перехресть, зупинки ТЗ, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону, розмови по телефону до 510 грн; збільшення до 680 грн штрафу за ненадання переваги в русі спецтранспорту (поліція, Держнс, автомобілі швидкої допомоги) з увімкненими світловими або звуковими спецссигналами, а також рух і зупинку на смузі для громадського транспорту і перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год ; штраф 3400 грн або позбавлення права керування ТЗ на строк до 6 місяців за залишення місця ДТП; штраф 10200 грн за водіння без права керування або передачу ТЗ такій особі. Штраф 40800 грн за повторне протягом року правопорушення аналогічного характеру.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення