1 листопада католики відзначають День всіх святих 📹

1 листопада католики відзначають День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних.

В Україні 1 листопада існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди. На тернопільських кладовищах люди традиційно прибирають і запалюють свічки.
У переддень свята, 31 жовтня та до обіду в католицький День Всіх Святих мало не усі тернополяни закуповують квіти та лампадки. Протягом трьох днів (напередодні, в день свята та день по ньому) на дорогах тісно – всі або їдуть на кладовище, або повертаються з нього. Люди приходять на могили своїх близьких, прибирають їх і моляться за душі померлих.
Найбільше навантаження, розповідає начальник відділу благоустрію та екології, лежить на спеціалізованому Тернопільському комунальному підприємстві “Ритуальної служби”, працівники якого уже розпочали прибирання кладовищ.
– Впорядковують також і могили такі, які не доглядають, пішохідні доріжки. Вивозять значну кількість відходів, які назбируються від прибирання цих могил, – розповідає заступник начальника відділу благоустрою та екології ЖКГ Тернопільської міської ради Оксана Лобурак.
Служби, які прибирають територію міста, також причетні до заходу: розчищають підїзні шляхи та підходи до Микулинецького, Підгороднього та Львівського кладовищ.
– Ми завжди звертаємся до мешканців, щоб старалися відвідувати могили, якнайвидше і впорядковували їх, щоб можна було заздалегіть вивезти відходи, щоб була належна ситуація в даний цей день, – каже Оксана Лобурак.
Нагадуємо, першого листопада проблем із транспортом до кладовищ не буде, запевняють у міському управлінні транспорту і зв’язку. Зокрема, у Підгороднє курсуватиме чотири маршрутки, це номери 1А, 11, 27 і 30. До Львівського кладовища їздитиме тридцять друга маршрутка, а до цвинтаря на вулиці Микулинецькій – усі маршрутні транспортні засоби, згідно з графіком.
Також 1 листопада на могилах українських січових стрільців, що на Микулинецькому цвинтарі проведуть мітинг та панахиду, приурочені до 99- ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Обласна організація “Меморіал” імені Василя Стуса запрошує тернополян, гостей міста приєднуватись до акції. Колона учасників поминальної ходи рушить з Майдану Волі о 14 -й годині.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення