Розбірки в медичній галузі на Кременеччині

Про догани, суди та звільнення посадовців від медицини на Кременеччині повідомляє на своїй сторінці Народна Рада Кременець:

6 квітня 2017 року рішенням сесії Кременецької районної ради головному лікарю Кременецької РКЛ Г. Козакову було оголошено догану. Але рішенням Кременецького районного суду в особі судді Л. Варневич дане рішення було скасоване так як її оголошення було «вчинено з порушенням порядку застосування дисциплінарних стягнень». Про мотивацію такого рішення судді десь у майбутньому, а ми повернемося саме до діяльності головного лікаря та його майбутнього та майбутнього медицини у районі.
На даний час у Кременецькій районній раді знаходиться подання колишнього (це теж окрема історія – чому колишнього) начальника відділу охорони здоровя Я. Ковальчука із пропозицією про звільнення із займаної посади головного лікаря Кременецької РКЛ Козакова Г. Дане подання пройшло профільну комісію на розгляд сесії, а там …
Саме подання містить додатки, у яких і визначається мотивація даного кроку. Отже …
З доповідної начальника фінансового управління району І. Казмірук випливає, що на заробітну плату працівникам Кременецької РКЛ за період січня-травня 2017 року було виділено 10 539,6 тис. грн. (93,7 % від потреб). Разом з тим станом на 1.06.2017 року заборгованість по заробітній платі у даному закладі склала 1 444, 1 тис. грн. Куди ж йде фонд заробітної плати? За перших пять місяців на заміщення посад тимчасово відсутніх працівників виділено 671,2 тис.грн. (для прикладу, у стражденій Почаївській лікарні лише 57,5 тис. грн.). Окрім фінансового питання цей показник є свідченням і кадрової політики головного лікаря, з якою стикається кременецький пацієнт. Одночасно, доплати за роботу в надурочний час за пять місяців поточного року становлять 174,8 тис. грн., а лише за травень дана сума зросла на 64,1 тис. грн. (варто зазначити, що ні Почаївська РКЛ, ні Кременецький ЦПМСД на дану статтю коштів не виділяв). Кому ж оплачуються дані кошти?
Цікавим є додаток «Довідка на основі акту про проведення моніторингу з дотримання законодавства з оплати праці в Кременецькій РКЛ від 18.10.2016 року». Витяг: «Згідно табелів обліку робочого часу, окремі працівники лікарні працюють цілодобово, без сну та відпочинку, що є істотним і грубим порушенням законодавства про працю.» Як говориться, без коментарів.
Хоча Кременецька лікарня може стати на грань фінансового колапсу узагалі. Витяг: «В той же час, 11 (одинадцять) працівників лікарні не використали щорічну відпустку починаючи з 1997 року, що є вкрай недопустимим. Загальна кількість невикористаних працівниками відпусток становить 2056 календарних днів або 5,6 років. … З урахуванням викладеного можна зробити висновок – скільки прямих збитків піде на виплату відпускних.»
Взагалі, перевірка виявила кричущу кількість порушень з питань порушень трудового законодавства. Але ще одна теза із подання начальника відділу: «Характерна деталь – річний фонд заробітної плати керівника закладу, головного бухгалтера за замісників (три особи – прим. авт.) близько 700 000 грн. (це тільки посадові оклади).»
Замість закінчення. Догану головний лікар отримав за приписку реальної кількості хворих у відділах. Суддя Варневич його «благословила», і ось результат: за матеріалами перевірки комісією 17 травня у хірургічному відділі зареєтровано 51 хворий, фактично – 18, терапія, ІІ поверх 31 поверх, 19 фактично. Дійшло.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення