Кандидат в нардепи від Кременеччини та Шумщини вкрав 70 мільйонів?

Головна військова прокуратура підозрює колишнього власника і голову наглядової ради Укрінбанку, що ліквідується, Володимира Клименка у привласненні майна фінансової установи. Про це свідчать матеріали Печерського районного суду Києва, передає zz.te.ua.

Військовою прокуратурою встановлено, що в період з квітня по жовтень 2013 року голова наглядової ради Укрінбанку Клименко з метою одержання неправомірної вигоди уклав договір про надання гарантії від 8 квітня 2013 року.
Згідно з умовами договору, Укрінбанк за дорученням ТОВ Енергетична Група зобов’язався надати на користь ТОВ Іст Грейнс банківську гарантію на суму 84,8 млн гривень в забезпечення зобов’язань ТОВ Енергетична Група перед ТОВ Іст Грейнс, передбачених договором поставки сільгосппродукції з ТОВ Міжнародна інвестиційна компанія.
Згідно з нормативними актами банку і законодавством, для укладення договору гарантії необхідно попереднє рішення кредитного комітету Укрінбанку, а також укладення та оцінка платоспроможності ТОВ Енергетична Група.
За даними слідства, Він завдав збитків банку на 69,35 млн гривень.
“Крім того, будучи справжнім кінцевим бенефіціарним власником незаконно перереєстрованого ПАТ Укрінбанк в ПАТ Укринком (Сєверодонецьк, Луганська область) шляхом зловживання службовим становищем, вчинив дії, спрямовані на незаконне заволодіння майном Укрінбанку в особливо великих розмірах”, – повідомляється в судовій ухвалі.
Розслідуванням встановлено, що заяву ТОВ Енергетична група на отримання банківської гарантії Укрінбанк не надходило.
Також встановлено, що ТОВ Енергетична група надало інформацію про те, що оригінал договору про надання банківської гарантії в розпорядженні товариства відсутня і ніколи не перебував.
Нагадаємо, 25 грудня 2015 року Національний банк України відніс банк Укрінбанк до категорії неплатоспроможних.
22 березня 2016 Національний банк вирішив ліквідувати Укрінбанк.
29 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною ліквідацію Укрінбанку, а 13 липня Київський апеляційний суд відхилив касаційні скарги НБУ та Фонду гарантування вкладів.
13 липня в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців внесено зміни, якими юридична особа ПАТ Укрінбанк не тільки перереєстровано на нового керівника і за новою юридичною адресою, але також і перейменовано.
Вищий адмінсуд касаційну скаргу Нацбанку залишив без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій – без змін.

Нагадаємо, Володимир Клименко балотувався до Верховної Ради на виборах 2012 року по Північному виборчому округу, який охоплював Кременецький, Шумський та Лановецький райони.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення