Про призов до армії-2017 на Тернопільщині

Коли і кого з Тернопільщини заберуть на строкову службу в 2017 році?

В Україні стартував призов на строкову військову службу. На Тернопільщині планують призвати до армії близько 400 осіб.
Про це, 9 березня, на брифінгу повідомив т. в. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Олександр Скумбрій (на фото – зліва).

Кого й коли призвуть?

– Згідно з указом президента, визначено, що призивати на строкову військову службу будуть придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статті, яким на день відправлення на строкову службу виповнилося 20 років та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, – зазначає Олександр Скумбрій. – Призов буде відбуватися у два етапи – весняний – у квітні-травні поточного року та осінній – у жовтні-листопаді цього ж року. Цей указ президента набрав чинності з 1 березня.
За словами Олександра Скумбрія, в указі президента визначено призовний вік від 20 до 27 років. Проте законом ще й визначено, що призовний вік на строкову військову службу починається з 18 років, тобто громадяни, які досягли 18-річного віку, повинні з’явитися з 1 березня за вимогою військових комісарів до військового комісаріату за місцем проживання або за місцем прописки для звірки даних. Відправка ж у місця призову на строкову військову службу буде здійснюватися з 20 до 27 років - пише НОВА Тернопільська газета
– Плануємо призвати до 400 осіб, – каже обласний воєнком. – На кожен район припаде близько по 20 призовників. У Тернополі буде до 60 призовників. Варто ще й пам’ятати, що у випадку неявки призовника без поважних причин на вимогу комісаріату на призовну комісію він понесе відповідальність встановлену законом – адміністративну або кримінальну. Наразі ми вже маємо дуже багато осіб, місце перебування яких з’ясовуємо, і які не з’явилися до військкомату на вимогу комісара для проведення призову. Таких більше 20 тисяч на території Тернопільської області.

Кому надається відстрочка?

Як повідомив Олександр Скумбрій, відстрочка надається на призов на строкову військову службу громадянам, які підлягають призову з 18 до 20 років, доки на момент відправки на службу їм не виповниться 20 років; призовникам за рішенням районної призовної комісії, головою якої є заступник голови районної державної адміністрації; а також за сімейними обставинами; за станом здоров’я. У такому випадку створюється комісія, яка призначається розпорядженням голови РДА, до складу якої входять цивільні працівники, лікарі, і які надають призовникам відстрочку за рішенням військово-лікарської комісії. Крім того, дають відстрочку для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Детальніше перелік тих, кому надається відстрочка – в законі.

Хто звільняється від призову?

Визначено також, хто взагалі звільняється від призову. Це громадяни України, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; призовникам, батько або мати, рідний брат або сестра, яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби; призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочинів до позбавлення волі, обмеження волі і не звільненні від відбування покарання; призовники, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського складу тощо.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення