24-26 березня на Тернопільщину прийде літня спека

Хоча погода й мінлива і найближчими днями настане похолодання, вже 24-26 березня на всій території України встановиться майже літня спека.

Про це повідомила Вазіра Мартазінова – завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАНУ – на прес-конференції в Укрінформі. “Мінливість погоди тепер характерна для кожного місяця – від холоду до тепла, від холоду до тепла, різкі коливання температури повітря. Вже були високі температури, які перевищили всі кліматичні норми. Досі тримається така погода. Це говорить про те, що ми повинні чекати різкого похолодання”, – сказала Мартазінова, пише Експрес.
За її словами, таке різке похолодання очікується після 10 березня і триватиме майже до 20-го. Вночі по всій території України температура може бути до -4 градусів вночі. Похолодання почнеться в північних областях 9-10 березня. Вдень температура буде близько 4-5 градусів. Опади будуть незначні. 10-11 березня активніші опади на півдні. Західні і південно-західні території довго будуть без опадів. 12-14 березня настане основне похолодання. Особливо воно займе центральні області, температури тут вночі будуть негативні, вдень – незначні позитивні, з незначними осіданнями. 18-19 березня температура підвищуватиметься. Але температурний режим буде нестійкий – до 20 березня знову очікується похолодання, дуже короткочасне.
“У кінці березня, 24-26-го, – різке підвищення температури, сухо. Вже почнеться літо. Температури вдень будуть як правило дуже високі – +10-15 градусів, вночі +6-8 градусів тепла по всіх областях”, – зазначила Мартазінова, додавши при цьому, що опади очікуються на території України в другій половині березня, дуже сильні, зливового характеру дощі.
У квітні буде рівна, спокійна температура: +14-15 градусів вдень упродовж усього місяця. У кінці квітня – похолодання, яке тільки в окремих, північних районах дасть заморозки. Опади в квітні слід чекати, але вони будуть змінюватися – то до двох тижнів не буде опадів, то будуть дуже активні.
“У першій половині травня – буде спекотно. Температура повітря вдень – вище +25 градусів, в окремі дні до +30. До третьої декади температура послідовно знижуватиметься до різкого пониження. В окремих місцях по території України можливі заморозки. У травні з опадами в цьому року буде дуже непогано, будуть навіть дуже сильні, зливові, частота їх буде дуже велика”, – повідала метеоролог.
Перша половина червня буде спекотною, друга половина – з хорошими зливовими дощами.
“Це грозові дощі. Грози в цей час йдуть тільки на холодних фронтах, тобто якщо є гроза, то в наступні дні очікується похолодання”, – уточнила вона.
У літні місяці, за словами Мартазінової, теж очікується дуже нестійка погода  – то дуже спекотно, 30 градусів і вище, то дуже холодно. Під час цих переходів мають бути дощі.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення