Шахраї ледве не призвели до самогубства мешканця Кременця

Ледве не щодня у соцмережах та на офіційних сайтах правоохоронних органів з’являється все більше повідомлень про випадки шахрайства. Найчастіше жертвами аферистів стають літні люди. Пенсіонер із Кременця досі не може змиритися із втратою 11 тис. грн., які довго збирав на повторну операцію на очах.

Слідство триває, але поліція зізнається, що за таких обставин встановити особи зловмисників і притягнути їх до відповідальності вкрай складно.
– Обманом шахраї заволоділи моїми грошима, – поділився своєю бідою 83-річний кременчанин Василь Дучинський. – Я зберігав їх на повторну операцію. А тепер втратив будь-яку надію. Був у такій депресії, що навіть думав про самогубство… Лише моя дружина, яка прикута до ліжка і не може обходитися без сторонньої допомоги стримувала мене від цього.
Ще у серпні біля літнього пенсіонера зупинилася автівка, у якій знаходилися дві жінки. Вони почали спілкуватися з ним польською мовою. Чоловік зрозумів їх, оскільки його дитинство проходило у Кременці, як кажуть старожили, ще за Польщі… Спочатку жінки, начебто, поцікавилися: де у місті є лікарня? Коли дідусь почав їм пояснювати, вони сказали, що самі не знайдуть і попросили їх супроводити. Чуйний кременчанин погодився, про що згодом дуже пошкодував.
Коли пан Василь уже опинився в автомобілі, заїжджі гості уже й забули про лікарню і почали цікавитися: де можна обміняти гроші? Чоловік пояснив, що у банку.
– Тоді вони сказали, що їм гроші відмовляються міняти, бо ніби то не мають документів, – розповів потерпілий від шахрайок. – Запитали: чи можу я поміняти гроші, я й погодився допомогти…
Що відбувалося далі – передбачити не складно. Пенсіонер із двома «гастролерками» приїхав до дому. Він віддав їм усі заощадження у сумі 11 тис. грн., а натомість отримав пакунок із папером.
– Вони залишили у мене вдома сумку, ніби то із більшою сумою грошей, ніж я їм обміняв і обіцяли за нею повернутися, – каже кременчанин. – Тоді я зателефонував синові, він, мабуть, відразу зрозумів, що тут щось не те. Приїхав до мене і ми виявили цей обман, відразу звернулися у поліцію.
Підтвердили цей випадок і у поліції.
– Чоловік, котрий постраждав внаслідок шахрайських дій, можливо й потрапив під дію гіпнозу, – повідомив заступник начальника-начальник слідчого відділення Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області Артур Собчук. – Нам вдалося встановити, що зловмисницями виявилися дві жінки-циганки. Слідчі Кременецького відділення нацполіції провели низку заходів, зокрема й упізнання підозрюваних, проте очікуваних результатів це, на жаль, не дало. Наразі відкрите кримінальне провадження за статтею 190. Наразі триває досудове розслідування і вживаються заходи спрямовані на встановлення осіб шахрайок.
Окрім цього працівники нацполіції застерігають від телефонних шахраїв. Один із найпопулярніших видів – представлення працівником банку, який повідомляє про заблокування картки або спробу незаконного зняття коштів. Потенційна жертва, опиняючись у шоковому стані, повідомляє зловмиснику усі дані банківської картки і… позбувається усіх, коштів, що знаходяться на ній у той момент.
Одним словом аби виманити ваші заощадження шахраї вигадують найнесподіваніші схеми. Та найстрашніше, що усі вони вкрай підлі, і часто жертвами злочинців стають найменш соціально захищені люди.

Новини партнерів

Останні новини

Оголошення