Header Ads

Минуло два роки з дня загибелі Віталія Ващенка

26 травня минуло два роки з дня загибелі Віталія Ващенка — громадського активіста, голови фракції «Народного контролю» в Кременецькій міській раді. Це жорстоке вбивство людини на її власному подвір’ї сколихнуло всю Україну.

«Віталій викривав зловживання і безчинства місцевої влади й правоохоронців. Був сміливим і принциповим, не йшов на компроміси ні зі своєю совістю, ні з тими, хто порушував закони. У політику пішов задля того, щоби відстоювати правду. Віталій не міг змиритися з тим, що влада після Революції Гідності не виправдала очікувань нації, що зміни на краще не відбулися, а стало ще гірше. Він був справжнім лідером і надійним товаришем, з яким ми багато чого пережили. «Головне — не здаватися, тільки так ми зламаємо цю прогнилу систему», — часто повторював Віталій. І ми не здаємося, хоча за два роки без Віталія система навіть не похитнулася», — каже голова фракції від «Народного контролю» в Кременецькій районній раді, товариш загиблого Віталій Савчук.
Нагадаємо, що 2 квітня цього року в Зборівському районному суді оголосили вирок чотирьом обвинуваченим у цьому вбивстві. Над встановленням особи замовника продовжують працювати правоохоронці. Тим часом побратими й однопартійці Віталія Ващенка тримають справу на контролі. Нещодавно народний депутат України, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов скерував депутатський запит до правоохоронних органів із проханням ужити заходів щодо швидкого, неупередженого й об’єктивного розслідування кримінального провадження.
Кременчанин Віталій Савчук написав свої дмки з приводу смерті Віталія Ващенка. Це варто прочитати і задуматися:
Минули другі роковини від часу убивства кременецького активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенко. Що можна підсумувати за цей час?
Закінчилося судове слухання щодо убивць Віталія судом першої інстанції. У ході процесу відкривалися незрозумілі обставини, які ще більше мене переконували у тому, що про плановану розправу над Віталієм знало багато осіб, у тому числі і із силових структур, але запобігти цьому або не хотіли, або ж, навпаки, сприяли. Суд тягнувся довго, підсудні вишукували різні моменти, для того, щоб відстрочити винесення ухвали: могли розвернути транспорт прямо із під Зборова під приводом погіршення стану здоров’я, то три-чотири місяці знайомитися із матеріалами справи, а їх поведінка під час проведення судового слухання у формі відеоконференції свідчила лише про те, хто є реальним господарем у СІЗО. У кінцевому варіанті вирок був ухвалений, а щодо нього підсудними подана апеляція до Тернопільського апеляційного суду.
Більш важливе питання: а хто замовники? До даного часу ведеться окреме кримінальне провадження, але, незважаючи на усі попередні переможні реляції керівника обласного управління поліції О. Богомола, результату так і немає. Невже правий депутат Тернопільської міськради І. Турський, який, після спроби його вбивства особами із Кривого Рогу (нагадаю, те ж місто, звідки і убивці В. Ващенко), зазначив, що слідство зможе зрушити з місця лише після того, коли одна особа перестане бути депутатом Веhховної Ради?
Варто, на мою думку поглянути на долі тих осіб, які були «союзниками» - противниками Віталія перед його смертю – досить показово.
Суддя Кременецького районного суду Л. Варневич – за рік зуміла стати головою даного ж суду. Начальник Кременецького РВ поліції В. Галевич – незважаючи на ті резонансні злочини та події, які сталися за його керівництва у Кременці, у тому числі і вбивства Віталія, досяг посади керівника слідчого управління області. Депутат В. Герасимович, голова Кременецького осередку ВО «Свободи»: «союзник» на перших порах, який на кожному кроці зазначав, яка «с…» новий мер, як нам треба рятувати від нього місто, про те зараз регулярно отримує від нього грамоти, основні підряди, і у свою чергу хвалить міського очільника на кожному кроці. І таких прикладів безліч.
Та і взагалі, описувати можна було б довго, але, на жаль, у загальноукраїнському контексті ситуація не виняткова, а типова, і говорить лише про одне: у його смерті були зацікавлені особи, які виконують владні повноваження, а остання своїх відданих осіб не здає.
P.S. Стосунки між Віталієм Ващенко та міським головою О.Ковальчуком не були безхмарними, але є прості протокольні питання. На перші роковини його смерті Кременецька міськрада навіть «забулася» подати у газету традиційний для таких випадків некролог – адже Віталій був саме їх депутатом. І ось буквально у квітні 2018 року, майже за два роки після смерті, міський голова на скандальній сесії уперше згадав за Віталія, попросивши вшанувати його пам'ять хвилиною мовчання. До чого б це?
Джерело: tenews.org.ua

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.