Header Ads

Кременчани ризикують купити у міняйлів високоякісні фальшиві долари

Департамент грошового обігу НБУ повідомив про вилучення з грошового обігу нового варіанту поліграфічних підробок 100-долароваих купюр серії 2006А з імітацією інфрачервоного і магнітного захисту.
Про це повідомляє UBR з посиланням на телеграму регулятора №50-0006/69781.

 
Чиновники детально описали виявлені ними фальшивки, і рекомендували підопічним оперативно вжити заходів: по частині перенастроювання автоматичних валютних детекторів, банкоматів (у деяких фінустанов залишилися апарати, що видають долар у VIP-відділеннях) і інструктажу касирів. Нові підробки зроблені так майстерно, що не всі апарати їх розпізнають.

 
Основні ознаки підроблених банкнот наступні:
Папір в ультрафіолетових променях (УФП) флуоресціює блакитним кольором (на справжніх банкнотах флуоресценція паперу відсутня).
Локальний водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна імітований печаткою на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, в УФП видно у вигляді темного зображення (на справжніх банкнотах зображення водяного знака сформоване внутрішньою структурою паперу).
Захисна стрічка імітована друком на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, текст читається, флуоресценція відсутня, в УФП видно у вигляді темної смуги (на справжніх банкнотах занурена у товщу паперу прозора полімерна стрічка із зображеннями у прямому і перевернутому вигляді «USA 100», флуоресціює рожевим кольором).
Захисні волокна червоного і синього кольорів не імітовані. На папері присутні видимі волокна світло-коричневого кольору. 
Використано подібні оригіналам поліграфічні способи друку – якість друку гірша, ніж на справжніх банкнотах: зображення чорного кольору з лицьового боку і всі зображення зі зворотної сторони виконані глибоким друком – фарба має рельєфність, яку можна відчути на дотик. Також серійний номер, буква і цифра банку, зображення печатки Казначейства (зеленого кольору) виконані високим друком.
Мікротексти імітовані – читаються.
Оптично змінне зображення цифрового позначення номіналу “100” імітовано – зміна кольору з зеленого на темно-зелений не відповідає оригіналу (в справжніх банкнотах – з зеленого на темно-фіолетовий).
Інфрачервоний захист імітований – карта інфрачервоних зображень із зворотного боку наближена до оригіналу.
Магнітний захист імітований – карта магнітних зображень наближена до оригіналу.
Крім того, майже у всіх підроблених купюрах перші літери в серійних номерах не відповідають банкнотам серії року 2006А. У справжніх банкнотах серії 2006А перша буква серійного номера – «K».
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.