Header Ads

За спалювання сухої трави передбачена адміністративна відповідальність

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою рослинністю, рослинності або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках та інших зелених насадженнях а також газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн. і на посадових осіб від 850 до 1190 грн. 

 
Про це наголосив начальник Державної екологічної інспекції у Тернопільській області Едуард Ференц під час прес-конференції на тему: «Літній пожежонебезпечний період 2017», що відбулася у Тернопільському прес-клубі.
   Також до порушників може бути застосована стаття 245 Кримінального Кодексу України, яка передбачає накладення штрафу від 5100 до 8500 грн. або обмеження волі від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. З настанням теплих  днів люди активно спалюють суху траву, очерет, не задумуючись про наслідки для довкілля і здоров’я людей. Під час випалювання вогнищем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Шановні громадяни! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави – бережіть природу. Пам’ятайте, природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.
Джерело: doba
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.