Header Ads

Діти на дорозі. Жахлива статистика

За п'ять місяців цього року та двадцять днів червня на дорогах області зафіксовано 39 фактів ДТП за участю неповнолітніх. У сорока випадках потерпіли діти, де один малолітній загинув. 

Кількість дорожньо-транспортних пригод зростає у період канікул та на початку навчального сезону, - стверджують працівники поліції. Одна з причин аварій - нехтування важливими правилами як водіями, так і самими пішоходами, в тому числі і дітьми.
Правоохоронці звертаються до батьків ще раз пригадати дітям прості і загальновідомі речі з основ безпеки на дорозі. Пояснюючи неповнолітнім вимоги правил дорожнього руху та розповідаючи про наслідки від порушень, ви вбережете їх від трагічних помилок на автошляхах.
Не слід нехтувати безпекою і водіям транспортних засобів. Побачивши дитину, яка наближається до проїзної частини, слід зосередитись і зменшити до безпечного мінімуму швидкість руху. І лише переконавшись, що дитина вас помітила та не збирається виходити на дорогу, повільно продовжити рух.
Проїжджа частина й тротуар є найнебезпечнішими для дитини ділянками. Вирушаючи з малюком на прогулянку, міцно тримайте його за руку.
Заздалегідь учіть дитину правил дорожнього руху — пояснюйте як і де переходити дорогу, а також чому ви зупинилися й дивитеся по обидві сторони, перш ніж переходити вулицю.
Не підпускайте маленьку дитину одну до дороги і тим більше — не випускайте її на проїжджу частину. Навчайте дитину правил безпеки з раннього віку.
Уже дво-трирічній дитині можна показувати «зелену» та «червону» людину на пішохідному світлофорі й пояснювати, чим вони відрізняються. До категорії підвищеного ризику належать діти від 5 до 7 років. Вони енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку.
Пам'ятайте:
• Дитина має виходити з будинку тільки в супроводі дорослого й завжди бути під наглядом.
• Необхідно, щоб малюк тримався подалі від місць, де їздять машини.
• Дитина має ходити тільки тротуаром, ніколи не переступаючи лінію бордюру.
• Не можна вискакувати на дорогу слідом за приятелем, м'ячиком або собакою.
• Дитина повинна розрізняти машини екстреної допомоги, для яких існують особливі правила, упізнавати їх за сигналом.
Багато чинників заважають дитині адекватно реагувати на небезпеку:
• Маленький зріст обмежує огляд, дитину важче помітити;
• Діти ще не вміють ефективно використовувати бічний зір;
• До 12 років дитина важко визначає, звідки лунає звук, і при сигналі машини може піти неправильно;
• Діти імпульсивні, украй непослідовні, їхня поведінка непередбачувана;
• До 7 років у дітей ще немає достатнього досвіду, щоб оцінити реальні розміри машин і відстань до них; дуже важко оцінити швидкість машини — навіть багато дорослих помиляються;
• Малюк до 7 років сприймає світ не так, як дорослий: наприклад, перехід «зебра» він може вважати цілком безпечним: головне для нього — переходити точно смугами;
• Дитина впевнена, що якщо вона бачить машину, то й водій помітив її.
Не полінуйтеся вкотре нагадати малюкам основні правила безпечної поведінки на дорозі і дотримуйтесь правил самі.

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.