Header Ads

Епідемія кору: зареєстровано 30 випадків! 📹

Україну атакує кір. Захворіло вже більше 700 українців у 15 областях України. Зокрема на Тернопільщині зареєстровано 30 випадків захворювань на кір.

З тридцяти — восьмеро дорослих та двадцять двоє — діти. Спалах інфекції виник у Борщівському районі, зокрема у дитячому садочку «Теремок».
У Борщівському районі зафіксовано найбільше хворих – 25. Три випадки зареєстровано у Чортківському, один у Борщівському та Збаразькому районах. Серед хворих переважають діти у вікових групах 1-4 роки та 9-10 років. Також кір виявлено у п’ятдесятирічної жінки, - повідомила лікар-епідемолог ДУ Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України Світлана Маціпура. - Більша частина хворих на кір, а саме 54%, особи, які не мають жодного щеплення.
Як розповіла завідувач відділу епіднагляду  ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва спалах кору цьогоріч був прогнозований.
Ми фіксували три підйоми захворюваності на кір: у  2001, 2006 та 2012 роках. Відтак ми очікували, що цього року кір знову проявить себе. Станом на 13 червня у нас вже було 19 хворих, станом на сьогодні, 16 червня, - хворих вже 30, - розповіла Марія Павельєва.
Спалах кору пов'язують із низьким рівнем вакцинації. При цьому, запевняють, препаратів для щеплень вдосталь.
Щодо дітей, то вони двічі отримають вакцину проти кору. Перший раз у віці 1 року, другий – у 6 років. Станом на сьогодні наша область забезпечена вакциною, маємо понад 20 тисяч ампул. Вже з наступного тижня відповідно до календаря щеплень почнуть вакцинувати всі групи ризику», - розповів заступник директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України Володимир Паничев.
Нагадаємо, Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто це захворювання може ускладнитись пневмонією та може викликати ураження головного мозку.
При цьому специфічного лікування кору не існує. Єдиний ефективний метод – захиститись, зробивши щеплення.
Джерело: Тернополяни

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.