Header Ads

Економним жителям Кременеччини обіцяють по 700 гривень

В Україні почали реалізовувати ідею монетизації субсидій. Громадяни, які зекономили 100 кубометрів природного газу, отримують сімсот гривень.

Гроші прийдуть на банківський рахунок або поштовим переказом, але для цього необхідно ще написати відповідну заяву в управлінні соціального захисту населення.
Цього року монетизовуватимуть лише 100 кубометрів природного газу. Якщо зекономлено більше, кошти перерахують на наступний розрахунковий період.
«Відбувається перший крок монетизації субсидій. Люди, які економили природний газ для опалення, або електроенергію для опалення житлового будинку, їм буде повернути вартість ста метрів кубічних природного газу в грошовому еквіваленті.  Гроші прийдуть на особистий рахунок, відкритий у відділеннях банку або через відділення пошти. Наприклад, якщо одержувач субсидії зекономив п’ятсот кубів природного газу для опалення,  то йому буде повернуто коштами вартість ста метрів кубічних газу. Якщо людина зекономила триста кубів газу, йому також буде повернуто лише за сто кубів, якщо ж зекономлено 50 кубів газу, то йому буде повернуто за п’ятдесят кубів. Списки людей і величину зекономленої субсидії надає обслуговуюча організація. Людина, яка має економію, до першого вересня має подати заяву для отримання готівкового залишку. Але ця зекономлена частина проплачується тільки до сімсот гривень, тобто повертаються гроші за 100 метрів кубічних газу. Всі, що зекономили понад сто метрів кубічних газу, вони отримають в еквіваленті, як за 100 метрів кубічних.  Але мотивація далі економити субсидію залишається,  тобто невикористана субсидія накопичується і використовується у наступні розрахункові періоди», – розповідає директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.
Щодо наступного опалювального періоду, то дещо зменшено соціальну норму споживання природного газу: з 5,5 метрів кубічних на один квадратний метр житлової площі до 5.
Софія Романська zz.te.ua

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.