Header Ads

Яких цін на продукти слід очікувати перед Великоднем?

Вже зовсім скоро, 16 квітня, святкуємо Великдень. Ми дізналися, як відреагують на свято ціни на основні продукти і яких "підступів" чекати від магазинів.

Продовольчі експерти у своєму прогнозі цін розійшлися. Так, директор української торговельної асоціації Ігор Кишко вважає, що Великдень ніяк не вплине на вартість продуктів у торговельних мережах і великих магазинах. Він вважає, що, плануючи свій бюджет на 16 квітня, українці сміливо можуть орієнтуватися на нинішні ціни, пишуть Тернополяни.
Єдине виключення — ринки і базари. Там буде збільшення, але в яких масштабах, зараз сказати складно, — додав Кишко.

Однак економіст Олександр Охріменко каже, що без подорожчання, наприклад м'яса, не обійтися.

Ближче до свята підніметься в ціні свинина — залежно від її якості на 5-20 грн і коштуватиме 85-140 грн за кілограм. М'ясо птиці залишиться на нинішньому рівні — зростання цін йде в основному через підвищений попит, а, наприклад, курятину українці до свята купують не так активно, — говорить експерт.
Відзначимо, що ціна на свинину в магазинах сьогодні коливається в межах 80-120 грн за кілограм, а на курку — від 40 до 75 грн.
У свою чергу директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що не зміниться ціна і на яловичину, вартість якої зараз у великих магазинах становить 85-170 грн за кг. Він підкреслює: "Сьогодні на цей вид м'яса ціна і так досягла свого максимуму, і при її підвищенні попит впаде зовсім. Нарешті, Дорошенко вважає, що не подорожчають і ковбаси з салом.
Експерт додає, що в найближчий тиждень не варто чекати зростання цін на борошно, мовляв, стабільне у всі періоди.
Якщо говорити про яйця, то тут основним двигуном буде саме попит на внутрішньому ринку. Ціна на них буде до середини квітня стабільно збільшуватися, і сьогодні можна говорити про зростання на 10%. Але знову ж, це Великдень, і можна очікувати будь-яких сюрпризів, — говорить аналітик Української аграрної асоціації Дмитро Дейна, проте не виключає подорожчання і на 20%. Таким чином, десяток яєць, який сьогодні коштує близько 14 грн, на Великдень обійдеться в 16-17 грн.
Найбільш суперечлива ситуація склалася з овочами. За прогнозами фахівців їх вартість до свята не має відношення і залежить більше від сезонності. Ближче до літа запаси овочів на складах закінчуються, і це позначиться на вартості. Картопля і морква можуть трохи зрости — на 5-10%. А ось тепличні овочі будуть падати в ціні через потепління. Все почнеться з цибулі, потім з'явиться нормальна ціна на редиску, огірки і помідори. В цілому вони подешевшають на 10-15%.
Тобто якщо сьогодні кілограм картоплі обійдеться в 6,5 грн, то до Великодня ця цифра підніметься до 7 грн. Ближче до свята буде вигідно купити помідори (вони сьогодні коштують близько 43 грн, а подешевшають до 39) і огірки, ціна на які впаде з 50 грн до 44-45.
Якщо говорити, що до свята ще може подорожчати, — в магазинах з'явиться більше кагору, і ціна на нього зросте. А от на інші вина зараз велика пропозиція, багато імпортного продукту, і ціна на нього навряд чи зміниться. При цьому експерти зійшлися на думці, що ціна на кагор навряд чи підвищиться більше ніж на 1-2 грн, і коштуватиме до 67 грн за пляшку.
Антимонопольний комітет України напередодні Великодня почав дослідження ринку яєць. За словами представника АМКУ Ігоря Кустовського, вже зараз зрозуміло, що у формуванні святкової ціни на цей товар є монопольні ознаки, і його відомство надалі буде перевіряти ціноутворення на справедливість.
У свою чергу голова всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несмеянов розповів нам про можливі "підступи", до яких можуть вдатися великі магазини в переддень свята. Так, він нагадав про класичну схему, коли супермаркети підвищують ціну на популярні в свята продукти, а за день-два до самого торжества влаштовують "акції".
Покупець все одно відчуває себе обдуреним, тому що навіть ці акційні ціни вище звичайних. Крім того, оскільки товар перед великими святами продається не особливо активно — люди бережуть гроші до Великодня, — він залишається лежати на прилавках. Викинути його — зазнати втрати. І тому нечисті на руку магазини намагаються притримати товар до великих свят, а потім акуратно його розподілити серед свіжих продуктів, — відзначає він.
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.