Header Ads

Як скоротять субсидії у 2017 році?

Рекордну суму на субсидії виділили цього року – 51 мільярд гривень. У той же час в 2017 році рекордні були й суми платіжок.

У Кабміні кажуть: програма субсидій “захищає” від високих платіжок всіх українців, які цього потребують. Яким чином чином і коли скорочуватимуть субсидії з’ясовували на segodnya.ua.

Мінімалка дасть Мінфіну 5 млрд

Підняття мінімальної зарплати вплине на субсидіантів у 2018 році, коли рахуватимуть дохід попереднього року. Завдяки підвищенню мінімалки, у Мінфіні заощадять 5 млрд грн.
Для прикладу, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб в 2016-му – 3200 гривень (двоє батьків з мінімальними зарплатами і двоє дітей). По 800 гривень на кожного. За комунальні послуги така сім’я, якщо витрачати в межах соціальних норм, буде платити не більше 122 гривень. У 2017-му ця ж сім’я з двома мінімальними зарплатами буде заробляти 6400 гривень, а за комуналку платитиме близько 493 гривні. Розмір субсидії для сімей з мінімальними зарплатами дійсно скоротять. Однак, українці, які отримували мінімалку, скорочення на собі не відчують – зростання зарплат покриє додаткові витрати в кілька разів пише Терен.

За опалення доведеться платити  більше

Норматив споживання газу на опалення скоротять з травня до 5 кубометрів (на даний момент 5,5 кубометрів). Якщо зараз субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні «комунальну знижку» нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні.
Переглянули також норматив споживання Гкал: з 3,28 до 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.
Перегляд нормативів дозволить державі заощадити на субсидії, впевнений експерт в енергетичній сфері Валентин Землянський.
– Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решта люди повинні платити самі, – сказав «Сегодня» Валентин Землянський.

Збільшать оплату за депозити

У дохід при нарахуванні субсидій вже в цьому році хочуть враховувати депозити, про це заявляв міністр соцполітики Андрій Рева.
– Ми, напевно, все-таки включимо депозити в розрахунок доходу домогосподарства для призначення субсидії. Але, швидше за все, ми це зробимо з травня місяця, вже після закінчення опалювального періоду. Тому що, це правильно включити, це все-таки можна вважати доходами, особливо коли відсотки по них виплачуються “, – сказав міністр.
До слова, середній розмір депозиту в Україні – всього дев’ять тисяч гривень, а заробіток від такого вкладу – менше 200 гривень. Істотно на субсидії це не вплине. Однак, якщо, наприклад, сума депозиту – 100 тисяч гривень, щомісяця на ньому можна заробляти 1500 гривень. Для сім’ї з чотирьох осіб з доходом 6400 гривень і з депозитів в 100 тисяч гривень, після рішення Кабміну щомісяця за комуналку доведеться платити на 257 гривень більше.

Субсидії отримує більшість українців

Наприкінці цього року, підрахували в Мінсоцполітики, «знижку на комуналку» будуть отримувати 9 з 15 мільйонів українських сімей. У бюджеті на цей рік на субсидії заклали 51 мільярд гривень. Середній розмір субсидії – 1521 грн.
Ще в 2012-му, згідно з даними Державної служби статистики, українці віддавали за комунальні послуги в середньому 16% від зарплати. Сума в платіжці на той момент досягла 502 гривні, в той же час середня зарплата була на рівні 3098 гривень. У січні 2017 року середня платіжка за комуналку досягла 1807,9 гривень (33% від середньої зарплати), це рекордна в історії України сума. Правда, в структурі витрат населення комунальні послуги займають менше 10%, пов’язано це з великою кількістю субсидіантов.
До слова, в цьому році субсидіанти пройдуть масштабну верифікацію. Уже зараз Мінфін виявив 100 тисяч сімей, які зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень і оформили субсидії.
Всього в «чорний список» Мінфіну потрапили 185 тисяч одержувачів субсидій, зараз інформація по них перевіряється органами соціального захисту. Як пояснили на гарячій лінії Кабміну, залишити без субсидії українців можуть з двох причин: субсидіант приховує частину доходу; субсидіант зробив покупку на суму від 50 тисяч протягом 12 місяців з моменту отримання «знижки». Без допомоги також можуть залишитися ті українці, чий дохід за минулий рік суттєво виріс.
Після цього, припускають чиновники, з’явиться стимул для економії – чим менше витратили на «комуналку», тим більше грошей залишилося. Якщо зараз «зекономлені» кошти переходять на наступний місяць, після монетизації «здачу» можна буде отримати «на руки».

Можливі схеми монетизації наступні:

  • платити гроші теплокомуненерго (ТКЕ), які будуть компенсувати субсидії;
  • перераховувати гроші, виділені на субсидії, безпосередньо споживачам.
При цьому друга модель також має кілька варіантів. На картки можуть перераховувати всі гроші, і українці зможуть витрачати їх на свій розсуд, або ж на картки будуть перераховувати тільки зекономлені кошти, якщо субсидіант використовував ресурсів менше, ніж передбачено соціальною нормою. За опалювальний сезон за рахунок монетизації можна буде «заробити» до 10 тисяч гривень.
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.