Header Ads

Що потрібно, щоб на Тернопільщині запрацювали госпітальні округи?

Цьогорічним нововведенням в медицині задля підвищення якості та оперативності надання допомоги стане організація госпітальних округів. На Тернопільщині таких запланували чотири  – у Бережанах, Чорткові, Кременці та Тернополі.

Про те, яким чином відбувається їх організація інформує medsprava.com.ua.
Визначають межі об’єднання. До госпітального округу з найвіддаленішого пункту на дорогу повинно йти не більше 60 хвилин. Радіус округу не може бути більшим 60 км. Проект подають в центральні округи виконавчої влади, де їх затверджують остаточно.
Органи місцевої влади мають створити Госпітальну раду, яка здійснюватиме управління госпісами.
Госпітальна рада розробляє плани діяльності округу. Кошти на функціонування будуть надаватися з кількох джерел: внесків міжнародних організацій, бюджетів територіальних місцевих громад, недержавних інвестицій та благодійних внесків.
Основні складові плану наступні:
– Базові елементи стратегії: мета, аналіз, основні цілі, прогнозовані досягнення діяльності ,маршрути пацієнтів під час переміщення до медичних закладів у межах госпітального округу , види та обсяг медичної допомоги, які вони надають, заклади охорони здоров’я, які в подальшому планують удосконалити до рівня вимог МОЗ, плани розвитку медичних закладів, а також прогнозовані ризики і потреби в інвестуванні (інформація має бути подана окремо про кожен заклад)
– Перелік реорганізаційних заходів для переорієнтування (чи перепрофілювання) ресурсів з метою їх використання перспективними медичними закладами: для переобладнання, програм перекваліфікації
Окрім того, для повноцінного функціонування госпітальних округів будуть впроваджувати додаткові заходи щодо оптимізації найважливіших аспектів медичної допомоги, а саме: переговори з компаніями-перевізниками для покращення можливостей транспортування хворого до лікарні з округів.
Джерело: Терен
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.