Header Ads

«Правий сектор»: про акцію в Зборівському суді, порушену через це справу й замовників убивства Ващенка

Після того, як справа по вбивству Віталія Ващенка втратила резонанс, «Правий сектор Тернопільщини» вирішив провести акцію прямої дії в суді. 24 січня у Тернополі активісти «Правого сектора» провели прес-конференцію з приводу порушеного кримінального провадження проти них через акцію прямої дії, яка відбулася у Зборівському районному суді 12 січня.

На прес-конференції були присутні керівник обласного штабу «Правого сектора» Назар Сарабун та керівник міського штабу Роман Безкостий. Вони пояснили, з якою метою провели в суді акцію та, що думають з приводу інкримінованого їм правопорушення.
– Наша акція була пов’язана з вбивством кременецького активіста Віталія Ващенка, – зазначив Назар Сарабун. – Його діяльність була помітною й мала результат, адже він боровся проти корумпованої системи в поліції, прокуратурі та органах місцевої влади, й, власне, через це заплатив занадто високу ціну. Після вбивства Ващенка ми планували з «Народною радою Кременеччини», активістом якої він був, а також з іншими організаціями проводити акції прямої дії та акції протесту, однак погодилися зачекати допоки до відповідальності не притягнуть замовників убивства, а також дочекатися результатів слідства загалом.
Правоохоронцям вдалося затримати двох виконавців, посередника та організатора жорстокого вбивства. Справу передали на розгляд Зборівського районного суду, а розслідування щодо замовників виділили в окреме кримінальне провадження.
– Ми присутні на всіх судових засіданнях і коли побачили, що підсудні намагаються затягувати судовий процес, вирішили діяти, – пояснив Назар. –Щоб попередити затягування справи й нагадати про розслідування щодо замовників, активісти «Правого сектора» зайшли до судової зали й облили свинячою кров’ю виконавців убивства. Втім, ми не вважаємо, що нам через це правдиво інкримінують правопорушення передбачене ч.2 ст. 296 ККУ, яке тягне за собою реальний термін позбавлення волі. Максимум, що може бути застосоване до активістів, – дрібне хуліганство й штраф. Якщо ж хлопців будуть судити за кримінальною статтею, то ми мовчати не будемо.
За словами активістів, вони хотіли таким чином привернути увагу суспільства до жорстокого вбивства Віталія Ващенка, що сталося в кінці травня 2016-го й нагадати про те, що замовники цього злочину досі не покарані.
– Надалі через засоби масової інформації хочемо звернутися до представників поліції й закликати їх об’єктивно розглядати справу, порушену проти наших хлопців, інакше будемо діяти жорстко, – наголосив керівник обласного штабу «Правого сектора». – Ми не вважаємо, що наша акція була серйозним порушенням й не погоджуємося з тим, що зірвали судове засідання, адже на момент акції воно вже й так було припинене. Хлопці діяли, коли суддя переносив засідання через адвоката одного із підсудних, який не з’явився. Проте ми не здаємося й надалі вимагатимемо, щоб замовник опинився на лаві підсудних, як і ті, хто забрав життя у Віталія…
Нагадаємо, наступне судове засідання по розгляду справи щодо вбивства активіста відбудеться 26 січня о 12 год.
...

Новини партнерів

Loading...
Загрузка...
На платформі Blogger.