Header Ads

У селі Тилявка Шумського району незабаром відкриють музей Уласа Самчука (Фото)

Найближчим часом у школі села Тилявка Шумського району відкриють музей Уласа Самчука. Письменник був родом із села Дермань (сьогодні Рівненської області), але у 1913 році, коли Уласові було вісім років, його сім'я переїхала в Тилявку, то ж там був його другий дім. Тому місцеві жителі раді, що в їхньому селі буде музей на честь цієї видатної постаті.

Готує музей до відкриття його керівник Петро Дмитрович Панасюк, який просто живе цією справою і намагається як тільки можна вдосконалити і збагатити музей.
«У 1994 році на Україну приїхала делегація з Канади на чолі з Євгенією Пастернак, яка опікувалась музеєм Уласа Самчука, відкритим в Канаді після смерті митця.  Делегація мала намір передати речі з канадського музею на Україну і Євгенія Пастернак шукала місце, куди було б найкраще перевезти експонати: в Киїів, у Рівне, чи в Дермань, де народився письменник, але тоді Жулинський порадив передати ці речі саме у Тилявку. Завдяки цьому ми маємо книги із власної книгозбірні Уласа Самчука, серед яких близько 60% книг були подаровані письменнику українською діаспорою – з авторськими підписами. Ми навіть маємо одяг Самчука, от скажімо, на кріслі висить його піджак. Маємо друкарську машинку, на якій він друкував свої твори в Канаді й у нас є навіть уривки творів, які письменник надрукував, називаємо їх рукописами. Є також фото світлин відкриття музею ім. Уласа Самчука у Торонто. Маємо й особисті речі родичів та друзів письменника та чимало інших цікавих експонатів», - розповідає Петро Дмитрович Панасюк.

Жителі Тилявки, громада Шумщини та усі шанувальники творчості Уласа Самчука з нетерпінням чекають відкриття музею.

Джерело: tenews.org.ua
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.