Header Ads

Як судили вбивць кременецького активіста? Деталі резонансної справи

У Зборівському районному суді відбулося перше засідання по справі замовного вбивства Віталія Ващенка, що було вчинене 26 травня цього року. Щоправда, суд мав розпочати розгляд справи ще 5 грудня, однак на той день з невідомих причин не отримали повістки ні вдова Наталія Ващенко, ні її захисник, тому слухання перенесли.

До цього засідання Зборівський районний суд готувався більш серйозно – були заздалегідь повідомлені учасники процесу, у приміщенні суду правоохоронці забезпечували посилену охорону, перевіряли документи всіх, хто прибув на засідання, навіть записували контактні телефони. Такі заходи безпеки були вжиті через великий резонанс кримінальної справи. Підтримати вдову Наталію Ващенко до суду прибули чимало небайдужих мешканців краю, зокрема й активісти ГО «Народна рада Кременеччини», до якої належав загиблий. Громадськість очікує справедливого покарання вбивць активіста.
Повноваження вести даний процес Зборівський районний суд отримав згідно розпорядження Апеляційного суду Тернопільської області. Справу слухає колегія суддів під головуванням судді Валерія Снігурського та суддів Ігоря Кучера й Олега Іваницького. Вчорашнє засідання мало розпочатися о 12.00 год., проте було оголошено майже півторагодинну перерву через запізнення доставки фігурантів справи. Конвоїри в окремих автозаках доправили до суду чотирьох підозрюваних по справі – двох виконавців, посередника та організатора вбивства. Всі вони майже півроку перебувають під вартою у різних місцях тимчасового утримання. Натомість у судовій залі замість окремого їх розсадження, трьох із них помістили разом за грати, ще четвертого – поруч на лавці.
Відомо, що виконавці та посередник – з Дніпровської області. Організатор – відома постать у кримінальному світі, неодноразово судимий, останній його термін покарання за злочин – 15 років ув’язнення. Щодо сторони захисту, то інтереси підсудних захищають приватні адвокати, троє з яких – з Тернопільщини, один – з міста Дніпро.
Перше засідання було ознайомчим – сторони подали свої клопотання щодо справи. Зокрема, підсудні та їхні захисники висловлювали думки щодо нібито неправомірності формулювання деяких частин обвинувального акту, просили зняти арешт на окреме їхнє майно, вилучене слідством, однак такі клопотання були відхилені суддями. Єдине, що задовольнили – необхідність виправити помилку в прізвищі одного із обвинувачуваних. Розгляд справи по суті розпочнеться вже на наступному засіданні – 20 грудня о 12.00 год.
Нагадаємо, що процесуальним прокурором скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно чотирьох осіб, обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28 п.п. 4,6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України, тобто умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів, на замовлення, організованою групою, із визначенням ролей кожного співучасника.
Стосовно ж замовника вбивства, то проти нього порушено окреме кримінальне провадження, по якому ще триває розслідування і буде окремий судовий процес. Вочевидь, слідство вирішило довести до завершення справу виконавців та організаторів і передати в суд, а вже за тим розкрити найголовніше: хто ж насправді замовив жорстоке показове вбивство Віталія Ващенка?

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.