Header Ads

Жителі Шумської об’єднаної територіальної громади отримуватимуть 90 послуг у новому ЦНАПі

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) відкрили 12 жовтня у Шумській об’єднаній територіальній громаді.

Проект реалізували у рамках третьої фази Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Тернопільській області.
Участь в урочистому відкритті взяли Віце-прем`єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Мирослава Дідух, міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Хендрік ван Зіл, народні депутати від Тернопільщини, голови об`єднаних територіальних громад краю, жителв Шумщини.

«ЦНАП – це обличчя влади, адже сюди звертаються наші громадяни. Тому це обличчя має бути привітне, світле, просте у спілкуванні, доступне до людей. Саме таким, як цей ЦНАП,  і має бути обличчя влади. Це не має бути обличчя чиновника, бюрократія і гонитва за непотрібними довідками», - зазначив Віце-прем`єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Також він висловив сподівання, що саме у ЦНАПах люди отримуватимуть не тільки адміністративні, а й соціальні послуги.
«Сьогодні ми бачимо, як реформа децентралізації дала шанс для Тернопільщини і Шумського району зокрема. Лише цього року тут освоєно 25 млн. грн., а це означає, що ці кошти інвестовано в реконструкцію очисних, ремонт доріг, освітлення, будинків культури. Зараз ми бачимо, що всі 26 громад області перевиконують бюджет – і це від 120% до 190%. Це кошти, які дають можливість вирішувати проблеми людей», - зазначив Степан Барна.
Очільник краю наголосив, що завдяки відкриттю ЦНАПу понад 21 тис. мешканців Шумської об`єднаної територіальної громади зможуть отримувати якісні послуги. Тут надавіатимуть 90 адміністративних послуг, перелік планують розширювати.
«Реформа децентралізації стала ключовою в Україні. Наш проект готував підгрунтя до процесу децентралізації в Україні, ми допомагали громадам самоорганізуватися і самим керувати своїм життям. Зараз ми бачимо, що втілення наших проектів неможливе без підтримки на місцях і взаєморозуміння з боку влади, органів місцевого самоврядування та самої ініціативи», - зауважила менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Мирослава Дідух.
Загалом, на реалізацію проекту спрямовано 1 млн. 700 тисяч. 677,2 тис. грн.- кошти Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”; 1 млн.   20 тисяч. – кошти місцевого бюджету Шумської ОТГ.
Наразі в приміщенні ЦНАПу завершено ремонтні роботи та реконструкцію приміщення ЦНАП, облаштовано меблями та сучасною технікою, програмним забезпеченням. Тут працюватиме 10 осіб.
«Ми працюємо в Україні з 2008 року, маємо досвід реалізації багатьох проектів і на Тернопіллі. Я кілька разів відвідав Шумщину і мене вразили люди, які готові працювати, допомагати. Працювати легко, адже є підтримка на місці. Саме це - запорука успіху», - зауважив міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Хендрік ван Зіл.
Наразі це другий ЦНАП у Шумському районі. Також у планах – відкриття ЦНАПу у Великодедеркальській об’днаній територіальній громаді.
Загалом, в області функціонує 20 ЦНАПів, за 6 місяців цього року через центри було надано понад 73 000 адмінпослуг.
Джерело: te24-news
...

Новини партнерів

Loading...
Загрузка...
На платформі Blogger.