Header Ads

Правоохоронців з Кременця звинуватили у бездіяльності та халатності

Якщо документи спалити, то можна кримінальну справу закрити. Бездіяльність Кременецького відділу поліції.

Цій проблемі ми вже раз відводили місце у статті «Головний лікар районної СЕС привласнював чуже».

І ось нещодавно на сайті  bortsi.com.ua знову підняли цю справу однак вже з продовженням. Далі передаємо статтю з сайту:

До Борців потрапила постанова старшого слідчого СВ Кременецького відділу поліції В.А.Павлюка від 26 травня 2016 року про закриття кримінального провадження. Слідчий вкотре не віднайшов нічого протиправного в діях колишнього головного лікаря Кременецької районної СЕС, який, можливо, підозрювався у привласненні коштів шляхом бутафорних виїздів автомобіля з дезкамерою до ймовірних місць спалахів інфекційних хвороб.
Дивує позиція старшого слідчого Павлюка, котрий у своїй постанові іноді сам собі протирічить. Ми подамо декілька витримок. Без коментарів та власних бачень, аби кожний з читачів міг проаналізувати  те, що вдалося за три роки зробити слідству для встановлення фактів розкрадання державних коштів.
«З метою встановлення фактичної кількості виїздів вищевказаного автомобіля проводилися слідчі (оперативні) дії, спрямовані на встановлення повних анкетно-адресних даних осіб, зазначених у журналі. За результатами процесуальних дій встановлено, що частина осіб, вказаних у журналі, підтвердили факт проведення дезінфікуючих робіт, за допомогою автомобіля ГАЗ-52 Кременецької СЕС, а інша частина осіб (родичі, у випадку відсутності за місцем проживання чи смерті вказаної особи) заперечили даний факт. Крім цього, органом досудового розслідування в повному обсязі не вдалося підтвердити чи спростувати деякі факти виїзду та роботи зазначеного автомобіля у зв’язку з відсутністю інформації про місцезнаходження деяких осіб, вказаних у журналі. Допитані в якості свідків посадові особи органів місцевого самоврядування, а також особи, які проживають за вказаними у журналі адресами або по сусідству, достатніх доказів про підтвердження чи спростування фактів виїзду та роботи авто дезкамери не надали».
То про які оперативні дії ведеться розмова? Того не вдалося знайти, у того – невідома адреса, ті – заперечують, ті – спростовують або підтверджують… Поряд з тим, слідчий зазначає, що на автомобіль у 2012 році  було витрачено 298 літрів бензину на загальну суму  2450,05 грн. Ось тільки чи відповідно до чинного законодавства відбулося оте списання бензину – слідчий чіткої відповіді не надав.
Три роки тривало досудове розслідування. Три роки  документи, які повинні містити усю належну інформацію по заявлених фактах  протиправних, на думку заявника діянь, повинні бути скрупульозно вивчатися та перевірятися слідчими. Та, швидше всього, бути долученими до матеріалів розслідування.  Хоча на ділі вийшло так.
Як зазначає у постанові старший слідчий Павлюк, «документи непостійного зберігання … в т.ч. бухгалтерська  документація, яка стосується витрат на придбання дез.засобів та паливно-мастильних матеріалів та їх списання…зберігалися у відділі 3 роки. …у відповідності до Акту про вилучення для знищення документів… від 14.04.2016 року…. Документи архівного фонду Державного закладу «Кременецька районна санітарно-епідеміологічна станція» за період 2006-2012 роки вилучені для знищення та знищені».
Фініта ля-комедія.  Документи знищили, тому бідоласі слідчому нічого не залишалося, як закрити кримінальне провадження. За відсутністю складу кримінального правопорушення. Бачите, шановні читачі, як усе просто іноді буває. Найчастіше тоді, коли фігурантами справи виступають хоча й не високого чину, а все ж таки впливові люди.
У порядку КПК ми будемо оскаржувати цю х…ню – постанову слідчого про закриття кримінального провадження як таку, що несе загрозу економічному благополуччю нашої держави, підриває авторитет слідства та віру в законність. Крім цього, про злочинну бездіяльність старшого слідчого старшого лейтенанта Павлюка обов’язково стане відомо Генеральному прокурору України. До речі, слідчим, які тільки те й роблять, що виносять постанови про закриття кримінального провадження всупереч чинному законодавству, радимо читати Біблію.
Вкотре у цій історії ми не можемо ставити крапку, бо продовження таки буде. А ви, шановні читачі,  уважно читайте та вдумуйтеся…
Джерело: bortsi.com.ua
...

Новини партнерів

Loading...
На платформі Blogger.